צוללן תת ימי

צוללן תת ימי – לא רק בשביל הכיף

אם אתם מרגישים כמו דג במים אבל יודעים (או רוצים ללמוד) לעשות עוד דברים, יכול מאוד להיות שעבודה כצוללנים תת ימיים תתאים לכם כמו דגה לדג.

אמנם, כשמדברים על צלילה אנשים רבים חושבים מיד, ובצדק, על צלילה לשם הכיף והלימוד, אולם בעצם מדובר גם באמצעי לביצוע עבודות נדרשות. למעשה, יש לא מעט משימות שצריך לבצע מתחת למים, ורק מי שעבר את ההכשרה המתאימה לכך יכול לעשותן.

המשימות שמתבצעות לבצע מתחת למים

אם סקרנותכם גוברת, נשמח לספר לכם, כי יש הרבה מה לעשות מתחת למים:

  • ריתוך תת ימי – אם יצא לכם לצלול במי הים, בוודאי ראיתם בחלק מהמקומות צינורות מסוגים שונים, כגון צנרת תקשורת ועוד. כשיש סדק בצינורות הללו יש צורך להלחים ו/או לרתך אותם, ולהחזיר אותם לפעילות תקינה. זאת אחת המשימות של צוללן תת ימי, שכמובן צריך להיות גם רתך מקצועי מעל המים. בדרך זו הוא יכול לשלב בין מקצוע "סטנדרטי" יחסית, ובין האהבה האישית שלו לצלילה מתחת למים.

 

  • צילום תת ימי – מקצוע שמאפשר למי שאוהב גם לצלם וגם לצלול, לשלב בין שתי האהבות שלו. הצילום התת מימי יכול להיות כזה שמשמש לצרכים ביטחוניים או כזה שמתבצע סתם בשביל הכיף (צילום חתן וכלה תוך כדי צלילה וכד').

 

  • ניטור מי יםעבודה חשובה שמצריכה למידה יסודית של תחום הניטור, ומתאימה למי שאיכות הסביבה חשובה לו.

  • חיפוש, איתור וחילוץ – משימות מאתגרות במיוחד שמתאימות למי שניחן בחושים חדים. החיפוש יכול להיות אחר נעדרים, אולם גם אחר כלי שיט וחפצים אחרים שאבדו מתחת לפני המים. התגמול, ולא רק הכספי – מספק במיוחד.

יש עבודות רבות נוספות אשר צוללן תת ימי יכול לבצע, ביניהן יציקת בטון תת ימי, ביצוע סקרים תת ימיים, הצבת גדרות ורשתות הגנה, תיקון רציפים ועוד.

עבודה עם משמעות

כפי שניתן לראות, עבודה כצוללן תת ימי טומנת בחובה הרבה מאוד אפשרויות והרבה מאוד אתגר. אם גם אתם קוראים את המילים האלה, ומרגישים שמדגדג לכם באצבעות של הרגליים, כנראה שגם אתם צריכים לנעול סנפירים ולצאת לדרך.

בהצלחה!

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן