מנקה חלונות בסנפלינג

מנקה חלונות בסנפלינג

אם תמיד עניין אתכם לדעת איך מנקים את הצד החיצוני של החלונות בבניינים רבי קומות, אם גבהים מעולם לא הפחידו אתכם ואם אתם רוצים עבודה שהיא גם מאתגרת, גם שומרת על אדרנלין גבוה וגם מתגמלת – יכול להיות שאתם צריכים לבחור בעבודה עם השם הכי לא שגרתי: ניקוי חלונות בגבהים.

מי יכול להיות מנקה חלונות בגבהים?

למעשה, כל אדם בריא, קרי: אדם שאינו סובל ממחלות או מצבים רפואיים שבגינם הוא עלול להימצא בסיכון כשהוא תלוי בין אדמה לשמיים (סוכרת, אפילפסיה, מחלות לב ועוד) יכול לעסוק בעבודה המיוחדת הזאת, בהנחה שהוא אינו סובל מפחד גבהים. כאן חשוב להסביר, כי תחושה קלה של פחד היא לגיטימית בהחלט, אולם כשהפחד משתלט וגורם לתופעות כמו פאניקה, סחרחורות או עילפון – כמובן שבחירה בעבודה הזאת לא תהיה צעד נכון.

האם חייבים להיות בכושר כדי לעסוק בתחום?

התשובה היא לא. אמנם כדאי להיות במצב פיזי טוב, אולם לא צריכים להיות ספורטאים. באותו עניין חשוב לציין, כי העבודה עצמה מכניסה לכושר, כך שהיא בהחלט יכולה להיות בחירה טובה עבור אנשים בריאים ללא פחד גבהים, שרוצים עבודה שהיא גם מאתגרת, גם משתלמת וגם עוזרת לשמור על הכושר הגופני.

ההכשרה הנדרשת

על מנת להיות מנקה חלונות בסנפלינג נדרשת הכשרה קצרה שמועברת על ידי מדריכים שהוסמכו לכך. לפני שמתחילים ללמוד, חשוב לוודא שהמדריך מגיע מטעמה של חברה שיש לה רישיון מתאים לביצוע עבודות בגובה מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, ושהוא אכן מוסמך להדרכה. חשוב לוודא גם, כי החברה בה עומדים להתחיל לעבוד משתמשת בציוד תקני המסוגל לשאת משקלים כבדים ומתאים לביצוע עבודות ניקיון בגבהים.

 

אתגר חדש כל יום

אין ספק, כי עבודה כמנקה חלונות בגבהים היא עבודה לא שגרתית, שיש בה יתרונות רבים:

  • אתגר – להיות בין שמיים לארץ ולהצליח לנקות חלונות גם בתנאים קשים.
  • ריגוש – כי אין כמו להיות בין שמיים לארץ כדי להעלות את רמת האדרנלין בגוף.
  • השתכרות – חברה הוגנת שעוסקת בתחום של ניקוי חלונות בסנפלינג משלמת לעובדיה שכר משתלם במיוחד, גם כמתחילים, שכמובן אמור לעלות ככל שצוברים ותק וניסיון.

החסרונות הבולטים של עבודה מסוג זה הם, כמובן, הסיכון שיש בה והחשש הטבעי. את הסיכון ניתן להפחית במידה ניכרת אם מוודאים שהחברה עושה שימוש בציוד המתאים, והחשש אמור להתפוגג עם צבירת הוותק.

לסיכום:

אם אתם מחפשים אתגר וכסף – כדאי לכם להיות מנקי חלונות בסנפלינג. בהצלחה!

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן