תועמלן רפואי

תועמלן רפואי – כל מה שצריך לדעת

אם עולם הרפואה מעניין אתכם אבל לא הייתם רוצים לעסוק בו בצורה ישירה אלא בצורה עקיפה, ואם יש לכם כושר שכנוע טוב, עבודה בתור תועמלנים רפואיים תתאים לכם בול.

מהו תועמלן רפואי?

אותו אדם שעובד עבור חברת תרופות או חברה מסוימת המייצרת מוצרים רפואיים אחרים, ומהווים את נציגי השיווק שלהן מול מי שאמור לרכוש מהם את התרופות או את המוצרים, היינו רופאים, רוקחים ואנשי צוותים רפואיים במרפאות ובמרכזים רפואיים. התועמלן הרפואי קובע פגישות עם אותם לקוחות פוטנציאליים, ומסביר להם בצורה משכנעת למה כדאי להם להמליץ למטופלים שלהם לרכוש דווקא את המוצרים הספציפיים האלה ולמה כדאי להם לרשום למטופלים דווקא את התרופה הזאת, ולא את המתחרים.

 

איך זה עובד?

אסטרטגיית הפעולה של תועמלן רפואי מבוססת בדרך כלל על יצירת קשרים מקצועיים עם הלקוחות הפוטנציאליים, כמו גם על יצירת קשרים אישיים וחיזוקם. דרכי השכנוע וההשפעה הן מגוונות, וכוללות הכנת מצגות שיווקיות והעברת הדרכות לצוותים הרפואיים, במטרה להציג את התועלות ואת היתרונות של התרופות והמוצרים המסוימים שהחברות שמעסיקות אותם משווקות.

תנאי קבלה בסיסיים

על מנת לשמש תועמלן רפואי יש ללמוד במסלולים פרה-רפואיים ולסיים אותם בהצלחה. כך למשל, מי שמחזיק בתואר B.sc במדעי החיים, כימיה, רוקחות, סיעוד או תזונה – יכול בהחלט לשרת בתפקיד זה נאמנה. יכולים להתקבל לתפקיד גם אנשים אחרים אשר יעברו את ההכשרות המתאימות, אולם מי שלמד את אחד מהתחומים האלה – יוכל להיעזר ברקע האקדמי שלו על מנת לשפר את יכולת השכנוע.

שכרו של תועמלן רפואי

מי שעוסק במקצוע התועמלנות הרפואית משתכר בדרך כלל בדרך של שכר בסיס ועמלות, אותן הוא מקבל בהתאם לעמידה ביעדים שהוצבו לו מראש. גם ותק הוא קריטריון, וככל שאדם עוסק במקצוע יותר זמן – הוא בדרך כלל יקבל שכר גבוה יותר. היתרון שיש לתפקיד זה על פני תפקידים אחרים הוא, שבנוסף לשכר מקבל התועמלן הרפואי גם רכב צמוד, טלפון נייד ולפעמים גם מחשב נייד, משום שמכשירים אלה הם חלק בלתי נפרד מהעבודה.

Doctor and businessman shaking hands in clinicשעות עבודה

שעות העבודה של תועמלן רפואי הן בדרך כלל נוחות – לא מדובר בימים שלמים ובוודאי שאין צורך בשעות נוספות, שכן העבודה יכולה להתבצע רק בשעות שבהן הצוותים הרפואיים נמצאים, כך שהיא מאפשרת לשלב בחיים גם לימודים ו/או חיי משפחה ופנאי.

מה נדרש מתועמלן רפואי?

מכיוון שבסופו של דבר התועמלן הרפואי נדרש לעמוד מול אנשים ולשכנע אותם לבחור דווקא בתרופות ובמוצרים שהוא משווק, הוא צריך להיות בעל הופעה ייצוגית, בעל כושר שכנוע ויכולת ביטוי גבוהה, יכולת ליצור קשרים מקצועיים ואישיים בקלות, יכולות למידה גבוהות ורצון חזק להצליח במשימה שהוצבה לו. בנוסף לאלה נדרשת בדרך כלל אנגלית ברמה גבוהה, בעיקר משום שהרבה מאוד מחקרים על תרופות ועל מוצרים רפואיים כתובים בשפה האנגלית.

לאן אפשר להתקדם?

תועמלן רפואי ותיק יכול להתקדם ולהפוך להיות תועמלן בכיר המשווק תרופות ומוצרים שדורשים יותר בקיאות בעולם הרפואי מחד ובעולם השיווק מאידך, כמו גם לנהל צוות תועמלנים. בהמשך הדרך יכול התועמלן להשתלב בתפקידים בחברה שאת מוצריה הוא משווק, ולשמש למשל כמנהל מוצר. משם – הדרך לקידום לתפקידים ניהוליים נוספים היא הרבה יותר קלה. בהצלחה!

 

 

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן