דייל אוויר

דייל אוויר / דיילת אוויר – כל מה שצריך לדעת בדרך לקבלת התפקיד הנחשק

דיילי אוויר. כשאומרים את הצירוף הזה משתרר שקט מוחלט ומתעוררת סוג של יראת קודש. מדובר בתפקיד שעיניהם של רבים (ובעיקר של רבות) נשואות אליו, ושלבטח תמצאו הרבה ילדות שאם תשאלו אותן מה הן רוצות להיות כשהן תהיינה גדולות – תגדנה לכם – דיילת, אבל כזאת שטסה במטוס. כי יש גם דיילי קרקע, שאין ספק שגם הם עושים עבודה חשובה, אבל להיות דיילים באוויר – זו בדרך כלל השאיפה. אז מה צריך לדעת ולעשות כדי להתקבל לתפקיד הכל כך מבוקש? את כל זאת תוכלו ללמוד מקריאת המאמר הזה ממש.

הגשת מועמדות

על מנת להצטרף לצוות הדיילים צריך קודם כל להגיש מועמדות. באל-על, למשל, ההליך מתבצע דרך אתר האינטרנט של החברה, שם יש שאלון שבו צריך למלא את הפרטים. שאלון זה מאפשר לאחראים על המיונים בחברת התעופה לבצע סינון מוקדם, ולזמן לריאיון רק את מי שעומד בקריטריונים הראשוניים. את מי שעונה על הדרישות – יזמנו למיוני המשך.

 

יום מיונים

את מי שנמצא מתאים יזמנו באמצעות משלוח מכתב בדואר או באימייל ליום מיונים. הדבר הראשון שעושים שם הוא בדיקת גובה. כל מי שמתחת ל-1.60 יצטרך ללכת הביתה, גם אם מדובר רק בסנטימטר אחד פחות, כי אלה הם הקריטריונים.

השלב הבא יהיה ריאיון באנגלית, שבו בוחנים גם את השליטה שלכם בשפה וגם את הופעתכם החיצונית, ולכן כדאי מאוד להגיע בלבוש הולם. במעמד זה ישאלו אתכם שאלות שונות ומשונות באנגלית, כמו מהו מקום העבודה הנוכחי שלכם, למה אתם רוצים לעזוב אותו, למה אתם רוצים להיות דיילים בחברה וגם מה התחביבים שלכם. לאחר מכן תתבקשו לתרגם מספר משפטים מעברית לאנגלית, ביניהם "הטייס הודיע שהטיסה תתעכב בחצי שעה", "אפשר לקבל את המגש שלך?", "אסור לעשן במטוס" ו- יציאת החירום נמצאת בצד שמאל". מי שיעבור את הריאיון בהצלחה – יוכל לעבור אל השלב הבא.

השלב השלישי בתהליך הוא מבחני מחשב שנמשכים כשעתיים וחצי, ונחלקים לשלושה חלקים: הבנת הנקרא, מבחן באנגלית, מבחן במתימטיקה פשוטה ומבחן ידע כללי. מי שעובר את השלב הזה בהצלחה – יעבור לשלב הרביעי והאחרון בתהליך המיון הארוך.

שלב הדינמיקה הקבוצתית

בשלב זה תצטרכו גם להציג את עצמכם בפני הקבוצה – לספר קצת מי אתם ומה אתם, ולהרחיב על נקודות שהמתשאל/ת יגלו בהן עניין ויבקשו קצת יותר פרטים, וגם לפעול נכון בקבוצה – לא להיכנס לדברי האחר, אבל כן להעלות רעיונות ולהציע הצעות, כדי שתיתפסו כמובילים.

 

מי שיעבור בהצלחה את יום המיונים הזה (את התשובות תקבלו כבר ביום שלמחרת, כך שלא תצטרכו לחכות יותר מדיי) – יעבור לשלב הבא – ריאיון אישי עם דייל ראשי.

בשלב הריאיון האישי ישאל אתכם הדייל הראשי שאלות שונות, כמו מה חשוב לכם במקום העבודה, איפה אתם רואים את עצמכם בעוד חמש שנים, אילו תכונות טובות ואילו תכונות רעות יש לכם, מה היו נקודות השיא והשפל שלכם בחיים, ועוד ועוד. אם תעברו בהצלחה גם את השלב הזה, תוכרזו באופן רשמי כדיילים – דיילי אוויר.

אם תקבלו תשובה שלילית תוכלו לערער על ההחלטה ולעמוד בפני ועדת ערעור שנציגיה ישאלו אתכם כמה שאלות. תשובה סופית תקבלו למחרת.

לסיכום

זה לא פשוט להתקבל למקצוע הנחשק הזה שנקרא דיילות, אבל אם תשאלו כמעט כל דייל או דיילת – הם יגידו לכם שזה היה שווה את הכול. עכשיו, כשיש לכם את כל האינפורמציה על תהליך הקבלה, אתם יכולים לחשוב עם עצמכם אם זה באמת מה שאתם רוצים לעשות, ואם כן – להתכונן בהתאם ליום המיונים, ולתכנן את תשובותיכם ואת התנהגותכם כך, שתמקסמו את סיכוייכם להצליח במבחנים. בהצלחה!

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן