מציאת עבודה

10 טיפים למציאת משרת החלומות על ידי חברת השמה

המטרה: למצוא את משרת החלומות שלנו

העולם התעסוקתי בישראל הוא לא תמיד עולם פשוט. לעתים נדמה, גם בקרב אקדמאים ואנשי מקצוע ותיקים ניכרת לפעמים התחושה שעל כל משרה פנויה בשוק ישנם לפחות עוד 3-4 מתחרים מוכשרים ומנוסים באותה המידה. לכן רבים מאתנו פונים לשירותיה של חברת השמה – במקום לתור אחר דפי העיתונים בחיפוש אחר מודעות דרושים עובדים – לתת לחברה מקצועית שהתמחותה הוא שידוך בין יכולותינו ובין משרת החלומות שלנו. עם זאת, לעתים עצם העבודה מול חברת ההשמה יכולה להיות מעט מסובכת – ואנחנו כאן כדי לתת לכם כמה טיפים להצלחה בעבודה מול חברות ההשמה השונות.

10 טיפים על עבודה מול חברת ההשמה עד הגעה למשרת החלומות

  • אם אתם מחפשים משרה בתחום ספציפי – חפשו חברות השמה המתמחות בתחום זה. הדבר בולט במיוחד, כמובן, בתחום ההייטק – שבו קיימות חברות השמה המתמחות בתחום זה באופן בלעדי ושאין כל כך טעם לפנות לחברה שאינה כזאת בתוך ענף ההייטק. עם זאת, לא מדובר בקונספט בלעדי – חפשו את חברת ההשמה המתמחה בתחומכם, אפילו אם לא באופן רשמי אלא רק בהמלצות.מציאת עבודה
  • להגיע עם ראש פתוח – חברת ההשמה ראתה עוד הרבה מאוד אנשים במצב שלכם, ולעתים קרובות יש לאנשי ההשמה תובנות וניסיון עם המצב שלכם ומה שכדאי לכם לעשות – ולא כדאי לפסול על הסף גם רעיונות שונים במהות ממה שחשבתם.
  • מנגד – להגדיר מהם העקרונות עליהם לא תוותרו. לכל אחד מאתנו יש תנאי סף תעסוקתיים מבחינת משכורת, תנאי העסקה ואופי העבודה – וחשוב להגדיר את התנאים האלה כ"יהרג ובל יעבור" ולא לתת לעצמנו לעשות טעות שנתחרט עליה.
  • לא לפחד מראיונות רבים ומייגעים. חברת ההשמה תעשה הכל כדי לפתוח לנו מקסימום דלתות – אבל אנחנו צריכים להיכנס אליהן ולא להתעצל.
  • תקדישו לחברת ההשמה את תשומת הלב הראויה לה – בשיחה עם חברת ההשמה פנו זמן ואל תעשו אותה כדרך אגב. אם אתם לא פנויים לחלוטין, קבעו שיחה טלפונית במועד מאוחר יותר.
  • לא להתחמק – אם לא מעוניינים אסור לכם למרוח. כל עוד לא סגרתם דלת על אופציה אחת גם חברת ההשמה לא תעשה זאת. אם אתם לא מעוניינים במשרה כלשהי – תבהירו זאת.
  • היו רהוטים וקולחים, ואל תתנו לאנשי ההשמה לחכות לכם. בראיון עבודה פרונטאלי לא הייתם עונים לשיחה באמצע – וכך גם בשיחה עם חברת ההשמה.
  • דעו גם להיות אסרטיביים וללחוץ על חברת ההשמה במידה וצריך – אם לא חוזרים אליכם טלפנו לחברת ההשמה ואל תוותרו.
  • תנו לחברת ההשמה לעבור על קורות החיים שלכם טרם שליחתם לחברות השונות. פקטור של ניסיון – לאנשי ההשמה ניסיון עשיר בתחום קורות החיים.
  • תסמכו על אנשי ההשמה – הם הגורמים המקצועיים שיובילו אתכם בשביל האבנים הצהובות אל משרת החלומות שלכם.

הצלחה היא לא קסם – רק עבודה קשה

כמובן, הפנייה לחברת ההשמה והגעה למשרה המתאימה היא רק הצעד הראשון. הצעדים הבאים הם עבודה קשה והתבססות בתפקיד שמתאים לכישוריכם ולניסיון שלכם – אל תפספסו את ההזדמנויות האלה.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן