צלם אירועים

צלם אירועים מקצועי

שירותי צילום אירועים ניתנים על ידי אנשי מקצוע שעוברים הסמכה וצוברים ניסיון במשך שנים רבות. השירות מתאים לאירועים פרטיים, עסקיים וציבוריים וכיום הוא מתבצע על בסיס שורה ארוכה של אביזרים טכנולוגיים מתקדמים.

צלם אירועים הוא איש מקצוע המציע את שירותיו עבור לקוחות במגזר הפרטי והעסקי. המקצוע מחייב צבירת ניסיון ואהבה אמיתית לתחום הצילום. יש אנשי מקצוע שמגיעים לתחום האירועים לאחר הכשרה בקולנוע, טלוויזיה ותקשורת. אחרים מעדיפים להתמקד בצילום מגיל צעיר והם משלבים בין המקצוע לבין התחביב. בנוסף, השירות ניתן באירועים ציבוריים כמו מופעים, אירועי ספורט, כנסים, טקסים ועוד.

מה מאפיין את המקצוע?

יש כמה דגשים שיכולים לעזור לייחד את המקצוע של צלם אירועים:

א. הסמכה – למרות שכל טלפון חכם יכול לכאורה לשמש בתור מצלמה, ניתן לזהות בצורה ברורה את ההבדלים בין מקצוענים וחובבנים. מטרת ההסמכה היא ללמד את אנשי המקצוע על יסודות הצילום. במהלך ההכשרה וההסמכה לומדים על זוויות צילום, פתרונות תאורה, קומפוזיציה, הבדלים בין צמצמים ומהירויות חשיפה. הסמכה היא הדרך היחידה להבטיח צילום ברמה גבוהה ולמנוע פספוס של רגעים חשובים במהלך האירוע.

ב. ניסיון – אין ספק שניסיון הוא פקטור משמעותי בעבודתו של הצלם. ניסיון מאפשר לצלם להיות ברגע הנכון במקום הנכון. צלם מנוסה יעקוב אחר האירוע מהרגע הראשון ולא יסיט את מבטו ממוקד העניינים. הניסיון מסייע לצלם להפריד בין עיקר וטפל ולקבוע סדר עדיפויות ברור.

ג. ציוד – תוצאות הצילום תלויות בין היתר בציוד שנבחר על ידי הצלם. צלמים יכולים להשתמש בסוגים שונים של מצלמות. הם צריכים לבחור את המצלמה לפי אופי האירוע, כמות המשתתפים והשעה. יש ציוד שמיועד לצילום אירועים פתוחים וציוד למקומות סגורים. בין היתר ניתן גם להשתמש בחצובה ובאביזרים טכנולוגיים להפקת תמונות מהירה, עוד במהלך האירוע עצמו.

למי המקצוע מתאים?

צילום אירועים הוא מקצוע שמתאים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. צעירים וסטודנטים יכולים להתנסות במקצוע הזה במהלך הלימודים, לעומת מבוגרים שיעדיפו לשלב אותו עם משרות נוספות. יש גם מבוגרים, קשישים ובני גיל הזהב שמצטרפים לצילום מן הסוג הזה בתור תחביב. הצילום לא דורש מאמץ פיזי מיוחד והוא מצלם אירועיםבטיח סיפוק אדיר. צלם שצובר ניסיון באולמות אירועים יכול לאחר מכן לתרגם אותו גם לצילומי טבע, עיתונות ואקטואליה.

על מנת לבחור במקצוע הצילום כדאי לאהוב את התחום ולהראות מעורבות באירועים שונים. המקצוע דורש השקעה של זמן ומשאבים והוא מתפתח עם הזמן. בכל שנה שעוברת יש מצלמות חדשות שמצטרפות לתחום ומשנות אותו. צילום אירועים מתאים למי שאוהב פתרונות טכנולוגיים ורוצה להתנסות בהם. אפשר להתחיל לעבוד בתחום יחד עם חברות צילום או להציע את השירות באופן עצמאי. הדבר החשוב הוא להקפיד על כללי האתיקה כלפי המצולמים.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן