עבודה בניקיון

עובד ניקיון

עובד ניקיון הוא אדם שמתפרנס מניקוי בתים, בתי עסק, חברות וכל מקום אחר שזקוק לשירותי ניקיון מקצועיים. איך אפשר להיות עובד ניקיון, מה עובד ניקיון צריך לעשות והאם הוא יכול להתקדם? את התשובות לשאלות אלה ועוד תוכלו למצוא במאמר שלפניכם.

מיהו עובד ניקיון?

עובד ניקיון הוא אדם שמספק עבודות ניקיון לאנשים פרטיים, לחברות, למוסדות ולעסקים. השירות שלו יכול להינתן כעובד עצמאי ויכול להינתן במסגרת היותו שכיר בחברת ניקיון, כאשר לכל אחת מהבחירות יש, כמובן, יתרונות וחסרונות.

יתרונות העבודה כעובד ניקיון עצמאי הם בעיקר היכולת של אותו אדם לקבוע מה יהיה סדר היום שלו ולא להיות מחויב להגיע לעבודה ולנקות מדי יום (או לפי ההנחיות של הבוס), היכולת שלו לקבוע מה יהיה השכר שלו והעובדה שסביר מאוד שאם הוא יעבוד באופן עצמאי הוא יקבל יותר כסף על כל עבודה.

חסרונות העבודה כעובד עצמאי הם, שאף פעם אי אפשר לדעת כמה עבודה תהיה (אם תהיה בכלל), שקשה יותר לקחת ימי חופש ומחלה כפי שמגיע לכל עובד שכיר, ושלא תמיד הלקוחות יבטחו את העובד בביטוח לאומי. חיסרון נוסף הוא, שבדרך כלל אי אפשר להתקדם מעבודה כעובד ניקיון עצמאי, אם כי תמיד אפשר להחליט להפסיק לעבוד בתחום ולהתחיל לעבוד במשהו אחר. חשוב לציין, שמי שעובד כעצמאי יכול להחליט על דעת עצמו שהוא מספק שירותים מיוחדים כגון ליטוש מרצפות, אבל לשם כך יצטרך להוציא לא מעט כסף על מכונת ליטוש ולכן כדאי לעשות את זה רק כשבטוחים שיש לקוחות.

עובד ניקיון שעובד כשכיר

עובד ניקיון שעובד במסגרת חברת ניקיון יכול להיות בטוח שכל עוד הוא מוכיח את עצמו ומבצע עבודה טובה – סביר להניח שתהיה לו עבודה. כמובן שהדבר תלוי בביקוש שיש לחברת הניקיון עצמה, אבל בהנחה שהיא חברה מוכרת – אפשר בהחלט להניח שתהיה עבודה.

יתרון גדול נוסף הוא, שלעובד שכיר יש הרבה מאוד זכויות שאין לעובד עצמאי, כגון ימי חופשה ומחלה, ימי שבתון ועוד.

מי שאוהב שיש לו עניין בחיים, ימצא, כנראה, יותר עניין בעבודה כעבוד ניקיון שכיר, שכן חברת ניקיון מספקת שירות לא רק לאנשים פרטיים, אלא גם למוסדות וארגונים, ואז אפשר להכיר עוד מקומות ועוד אנשים ולראות מקרוב איך דברים עובדים. בנוסף, כשעובד ניקיון עובד בחברה הוא גם מבצע דברים יותר מעניינים, כגון ליטוש מרצפות באמצעות מכונות ליטוש יהלום, פוליש מסוגים שונים ועוד.עובד ניקיון

לגבי קידום – עובד ניקיון שעובד כשכיר תמיד יכול לנסות להתקדם במעלה הדרגות בתוך החברה עצמה. אם הוא יהיה טוב בעבודה – הוא יכול להתקדם לתפקיד של מנהל עבודה, ואולי גם, בבוא הימים, לתפקיד מנהל החברה. מעבר לכך, עובד ניקיון טוב שצובר ניסיון בעבודה ורואה איך החברה מתנהלת, יוכל, ברבות הימים, להקים חברת ניקיון משלו, ולהיות המעסיק של עובדי ניקיון שהתחילו את דרכם כמותו.

לסיכום – עובד ניקיון יכול בהחלט להרוויח לחם בכבוד, בעיקר אם הוא עובד כשכיר אבל גם אם הוא מחליט להיות עצמאי. מי שטוב יכול גם להתקדם בתחום, ובסופו של דבר להקים בעצמו חברת ניקיון. השמיים הם הגבול – ואמנם אין ספק שצריך גם מזל, אבל הרוב בהחלט טמון ברצון.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן