ממשש פנים

לחברות המייצרות סכיני גילוח וגם לחברות קוסמטיקה יש תקן מיוחד עבור ממשש פנים. זהו אדם שתפקידו להשתמש במוצר החדש, על מנת לבדוק האם הוא תקין, ועד כמה הוא בטיחותי. בניגוד למה שניתן להבין מתוך השם של המשרה, היא אינה כוללת מישוש של אנשים זרים: את המישוש מבצע העובד בפניו שלו, תוך כדי השימוש בסכין הגילוח או בכל מוצר אחר לטיפוח העור.

הדרך הטובה ביותר להתקבל לעבודה הזו היא ליצור קשר עם החברות באופן ישיר. יש מספר מצומצם יחסית של חברות העוסקות בתחום בישראל, אך אפשר למצוא המון תחרות באירופה ובארצות הברית. החיסרון של עבודה מעבר לים הוא כמובן החלפה של מקום מגורים, ולכן המשרה לא מתאימה לכל אחד.

למי התפקיד מתאים ומה החסרונות שלו?

המשרה מתאימה עבור מי שאוהב להשתמש במוצרים חדשים, ולא פוחד לנסות על עצמו מוצרי קוסמטיקה לא מוכרים. היא דורשת היכרות מסוימת עם תחום הקוסמטיקה והגילוח, ומיועדת לגברים ולנשים כאחד. החברות המעסיקות עובדים בתפקיד הזה מצפות לקבל לאחר השימוש במוצרים דוח מפורט. במסגרת הדוח יש להתייחס אל נקודות ספציפיות, כמו חווית המשתמש, ההרגשה לאחר השימוש במוצר, והאופן בו סכין הגילוח משתלבת עם מוצרי טיפוח אחרים.

החסרונות של העבודה הם תגמול לא קבוע, וחוסר אינטראקציה עם עובדים אחרים. אי אפשר לדעת מראש כמה מוצרים תייצר חברת גילוח או חברת הקוסמטיקה, והתשלום הוא פר ניסוי בלבד. העבודה מתבצעת בדרך כלל בבית, ואינה דורשת אף סוג של פעילות חברתית.

461767421ההכשרה לקראת המשרה

על מנת להעסיק עובדים ברמה גבוהה צריכות החברות להקפיד על תהליך הכשרה מסודר. התהליך יקבע את המקצועיות של העובד, ואת הפידבק שהוא נותן לחברה. עובדים מיומנים שמים לב לפרטים הקטנים, ומונעים ייצור של מוצרי גילוח או קוסמטיקה לא מוצלחים, בעוד עובדים אחרים יכולים להוריד לטמיון שנים של השקעה כלכלית. תהליך ההכשרה כוללת את הנושאים הבאים:

  1. היכרות ראשונית עם סוגי מוצרים
  2. צפייה בסרטוני הדרכה
  3. הרצאות של רופאי עור, דרמטולוגים, מפתחי מוצר, מהנדסים ועוד
  4. התנסות מעשית במוצרים שונים
  5. כתיבה וניסוח של דוח ביקורת

חברות משקיעות מאמצים רבים בבדיקה של מוצרים, לפני שהם מגיעים אל הציבור. מהבחינה הזו יש לממשש פנים תפקיד חשוב, שיכול לעזור לו להתקדם בחברות הקוסמטיקה הגדולות.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן