עבודה בתור מדריך צלילה

עבודה בתור מדריך צלילה

משרת מדריך מתחת למים אינה דורשת ניסיון מוקדם, אך היא בהחלט מחייבת קורס הכשרה שבסיומו תעודה. תקופת ההכשרה היא כשלעצמה מרתקת, ומהווה חלק בלתי נפרד מהיתרונות של התפקיד: את ההכשרה נהוג לבצע במסגרת קבוצה של מספר מדריכים נוספים, כאשר האפשרויות הן מסלול הכשרה רצוף או לחילופין התקדמות בשלבים עד קבלת התעודה.

בנוסף, יש סוגים שונים של מסלולי הכשרה, וכל אחד מהם קובע את רמתו של המדריך ואת ההסמכות אותן יקבל.

תנאי קבלה ותקופת חניכה

אלו תנאי הקבלה עבור קורס בסיסי של מדריך בתחום הצלילה:

  • בריאות תקינה כולל בדיקה רפואית אצל רופא צלילה
  • יכולת שחייה
  • יכולת הסתגלות למיםם
  • מומלץ: תעודת צלילה

אפשר להתקבל לעבודה במידה ומסיימים את הקורס בהצלחה, עוברים תקופת חניכה (סטאז'), ומגישים מועמדות אל אחד ממועדוני הצלילה. יש לבחור בין משרה בארץ לבין משרת מדריך במקומות אחרים בעולם, כאשר המדינות המבוקשות הם תאילנד, אוסטרליה וכדומה.

יתרונות ייחודיים

יש הרבה יתרונות למשרה, ולכן רבים בוחרים בה גם בשלבים מוקדמים, וגם בשלבים מאוחרים של הקריירה האישית. ראשית, סביבת העבודה היא בין המיוחדות ביותר שניתן להשיג. אין הרבה משרות בהן ניתן לפגוש בכל יום אנשים חדשים וליצור קשרים אישיים. שנית, האחריות המתלווה לעבודה מספקת עניין ואתגר. את מה שלומדים במשרה הזו אפשר ליישם בעתיד גם בעבודות אחרות.

זהו מקצוע שמאפשר עבודה כמעט בכל מקום בעולם, ניתן להחזיר את ההשקעה הכלכלית בהכשרה תוך זמן קצר, ויש תחושת חופש ייחודית המלווה את התפקיד.

מה החסרונות של התפקיד?

לצד כל היתרונות, משרת מדריך אינה מיועדת לכולם, ויש לה גם חסרונות. מי שאינו מסתדר עם שהייה ארוכה מתחת למים ימצא את עצמו מתוסכל מאוד כבר במהלך הקורס. מומלץ להגיע אל הקורס ללא התחייבות ומתוך פרספקטיבה משוחררת, ורק לאחר מכן להחליט האם להשתלב במשרה. במקביל יש עוד כמה חסרונות שכדאי להכיר:

  1. המשרה נשענת על ענף התיירות ולא ניתן לסמוך על כושר השתכרות קבוע
  2. הימים ארוכים ורוב הביקוש הוא בשבתות, חגים וחופשים
  3. אפשרויות הקידום מוגבלות ואינן מציעות הרבה עמדות בכירות
  4. האחריות כבדה והמדריך הוא היחיד שנושא בה
  5. צלילה של מספר שעות ביום היא פעילות מעייפת ושוחקת

לסיכום, מדריך צלילה בארץ ובעולם נהנה ממעמד מיוחד של אדם, אשר השיג את משרת החלומות. חובבי מים ודגים ימצאו את מבוקשם במשרה הזו וייהנו מיתרונות רבים, בעוד מי שלא מחזיק באוריינטציה המתאימה עשוי להתאכזב, ולזכור דווקא את החסרונות.

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן