עבודה בצוות בידור

עבודה בצוות בידור

 

בתי מלון מעסיקים צוותי הווי ובידור במטרה להנעים את זמנם של האורחים. חלק מהאמנים הגדולים ביותר בישראל התחילו את דרכם בצוותי הבידור. בנוסף, בעבר נהוג היה למצוא את הצוותים הללו רק בבתי המלון באילת, אולם כיום הם מהווים חלק בלתי נפרד מבתי מלון בכל הארץ.

 

יש הרבה יתרונות המלווים תפקיד בצוות הווי ובידור. ראשית, מדובר על משרה מאוד מעניינת ומאתגרת. מדי שבוע נפגש צוות הבידור במאות מבקרים חדשים. חברי הצוות עובדים מול תינוקות, ילדים, צעירים, בני נוער, מבוגרים, גברים ונשים. הם צריכים למצוא את המכנה המשותף הרחב ביותר, וזוכים לסיפוק ופידבק מיידי. שנית, המשרה מאפשרת להם ללמוד על רזי עולם הבידור. הם מעלים יחד מחזות ומופעי בידור, מלווים את המבקרים במלון לכל אורך שעות היום, ויוצרים קשרים אישיים חשובים להמשך הקריירה.

חסרונות התפקיד

כמו במשרות אחרות בעולם הזוהר, גם תפקיד בצוות הווי ובידור של בית מלון או כל גוף אחר מלווה בחסרונות:

א. שעות עבודה – זהו ללא ספק החיסרון הגדול ביותר של התפקיד. חברי הצוות נדרשים לעבוד כאשר כולם נמצאים בחופש: בחגים, בשבתות ובמועדים מיוחדים. שעות העבודה ארוכות מאוד, ונדרשת מחויבות מלאה למשרה. בתקופות עמוסות מבלים צוותי הבידור של בתי המלון את רוב שעות היום בתוך המלון, מבלי לצאת למנוחה בבית הפרטי.

ב. משכורת – בתפקידים ראשונים בתוך צוות בידור התגמול הכלכלי הוא בסיסי למדי. חברי הצוות מקבלים משכורת מינימום בתוספת תנאים מיוחדים על שעות נוספות, עבודה בסופי שבוע וכדומה. מצד שני, קל לחסוך את הכסף של המשכורת, משום שהמלון מכסה חלק ניכר מהוצאות הלינה, האוכל והשתייה.

ג. דרישות מקצועיות – חברי הצוות עומדים למבחן בכל ערב מחדש. הם חייבים להחזיק באנרגיות הגבוהות ביותר, למשוך אחריהם את הקהל, ולסחוף את המבקרים. הדרישות המקצועיות גבוהות מאוד ביחס למשרה ולהיקף שלהם. אלו דרישות שמקובל למצוא רק בסדרות טלוויזיה או בסרטים, אך עבור חברי צוות הבידור הן חלק מהתפקיד.

סיכויי קבלה

 

שחקנים בתחילת דרכם ומי שרוצה להתנסות בעבודה מול קהל יכול להגיש מועמדות למשרה בצוות הבידור. בבתי מלון מחלקת משאבי אנוש היא זו שאחראית על תחום הגיוס, כאשר את ההכשרה עצמה מבצע מנהל הבידור של המלון. תנאי הקבלה משתנים בהתאם להיקף המשרה, קהל היעד וסוג התפקיד הספציפי. מומלץ להגיש מועמדות לקראת הקיץ, ולזכור כי ברוב המקרים הראיון האישי הוא זה שיקבע סיכויי הקבלה.

לסיכום, תפקיד בצוות הבידור של המלון מבטיח צבירת ניסיון מעשי בעבודה מול קהל, מתאים למי שרוצה להשתלב בעולם השעשועים, ואידיאלי עבור בדרנים, שחקנים, מוזיקאים ועוד.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן