מאבטח אישים

מאבטח אישים – עבודה מהסרטים

אם תמיד ראיתם בסרטים איך פוליטיקאים ואנשים חשובים אחרים הולכים עם שומרי ראש צמודים, שמספקים להם חומת הגנה מפני אויבים וגם מפני "סתם" מטרידים, ואמרתם לעצמכם ולכולם שזה מה שאתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים – אתם יכולים להגשים את החלום.

עבודה כמאבטח אישים היא עבודה מאתגרת, שטומנת בחובה הרבה מאוד מצבים וחוויות שלא תחוו באף מקצוע אחר. כמאבטחים של אנשים מוכרים, ולא משנה אם מדובר בפוליטיקאים, אישי ציבור אחרים או אנשים מעולם הבידור – תמיד תהיו חשופים לפוליטיקות פנימיות ותוכלו לראות צדדים של אותו אדם שלא כל הציבור מכיר. מעבר לכך, אין כמו ההרגשה שאתם אלה שאמונים על ביטחונו של אדם. זו הרגשה שתורמת מאוד להרגשה האישית ולביטחון העצמי, ואין ספק שאם אתם מחפשים עבודה שמעבר לשכר בבנק תורמת גם להעצמה האישית – זאת יכולה להיות עבודה בשבילכם.

אליה וקץ בה

אמנם, מאבטח אישים נחשב למקצוע איכותי ורם מעלה, בזכות העובדה שמדובר במתן הגנה פיזית לאדם אחר, אולם העבודה עצמה טומנת בחובה גם לא מעט קשיים:

  • סיכון פיזי – ברגע שהאדם אותו מאבטחים נמצא בסכנה, קל וחומר שמאבטחיו נמצאים גם הם בסכנה, ואפילו יש סיכוי שאם יגיע רגע של ניסיון פגיעה – המאבטחים יהיו אלה שייפגעו.

 

  • עבודה מאומצת – העבודה בתחום של אבטחת אישים דורשת ריכוז רב בכל רגע ורגע, שכן המאבטחים הם אלה שאמורים לאתר סכנות ולהימנע מהן. מעבר לכך, היא דורשת בדרך כלל גם עמידה ממושכת בתנאים שהם לא תמיד טובים ובאירועים שהם לא תמיד מעניינים, ולכן מצריכה כושר גופני טוב וסבלנות.

למי כדאי להיות מאבטח אישים?

כדאי לכם לפנות לתחום אבטחת האישים אם:

  • עשיתם שירות מלא בצה"ל או במשטרה או שאתם בעלי הכשרה מקבילה מחו"ל
  • סיימתם 12 שנות לימוד (או יותר)
  • אין לכם עבר פלילי
  • בריאותכם תקינה
  • אתם בעלי כושר גופני גבוה

אם אתם עונים על כל הקריטריונים תצטרכו לעבור קורס מקצועי של כשבועיים, בו תלמדו את כל מה שצריך כדי להיות מאבטח אישים של ממש (עקרונות בסיסיים, נוהל פתיחה בירי, עקרונות אבטחה בתנועה, מילוט וחילוץ, עקרונות זיהוי חשודים, עקרונות סריקת מבנה ועוד).

העבודה בתחום אבטחת האישים היא עבודה נחשבת – ולא בכדי. יש בה הרבה מאוד יתרונות, וזה עוד בלי להזכיר את השכר המשתלם. למרות זאת, לא כל אחד יכול להיות מאבטח אישים. אם זה החלום שלכם ואתם עונים על הדרישות הראשוניות – לכו על זה. סביר להניח שלא תצטערו.

בהצלחה!

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן