צייד מסטיקים

משרה זו מתאימה למי שאינו נגעל מלכלוך. המשרה כוללת איסוף של מסטיקים אותם אנשים מדביקים אל ספסלים בגינות ציבוריות, מקומות ישיבה, מדרכות, עצים, מעקות, ברזלים וכדומה.

המשרה מוצעת בדרך כלל על ידי חברות ניקיון, ארגוני איכות סביבה או רשויות מקומיות. התגמול על המשרה אינו גבוה, אך הוא בהחלט יכול להתאים למי שמחפש אחר השלמת הכנסה. אין דרישות מחמירות למשרה הזו, וניתן לבצע אותה בכל גיל.

92829471היתרונות והחסרונות של המשרה

היתרונות של המשרה הם נוכחות בשטח פתוח. מי שמשתעמם בקלות מעבודה משרדית ייהנה לטייל בפארקים, בשדרות וברחובות הערים על מנת לצוד מסטיקים. המשרה יכולה להיות אידיאלית בתקופות הקיץ ובימים נעימים. היא דורשת מחויבות מלאה והערכה של סביבה נקייה ומתבצעת מדי יום במאות ערים בעולם.

איסוף של מסטיקים ישנים שהודבקו לכל מיני מקומות יכול ליצור תסכול בקרב חלק מהעובדים. במילים אחרות, החיסרון של המשרה בא לידי ביטוי בתדמית ובמוניטין. אף אחד לא אוהב לנקות לכלוך של אחרים, בעיקר כאשר מדובר במסטיקים שקשה מאוד לגרד. על מנת להתגבר על הבעיה הזו משולבת המשרה עם תפקידים אחרים. כך לדוגמא ניתן להעביר אל צייד המסטיקים סמכויות של פקח, לאפשר לו להעניש ציבור שמלכלך את הסביבה, ובעיקר לתת לו תמיכה מוראלית ופסיכולוגית.

אילו תכונות צריך בשביל לבצע את המשרה?

הניסיון וההכשרה הדרושים עבור המשרה הם מינימאליים למדי. מצד שני, כדאי להרחיב את היריעה, ולציין מספר תכונות שיבטיחו התאמה של המשרה למועמד מסוים:

א. תחושת שליחות – המוטיבציה עבור איסוף מסטיקים ישנים תלויה בתחושת שליחות. עובדים שיגיעו אל המשרה עם תחושת שליחות ייהנו מהפירות, ימצאו תחומי עניין, ויוכלו אפילו להשיג סיפוק.

ב. דרישות שכר נמוכות – אי אפשר לצפות לתשלום גבוה עבור צייד של מסטיקים. המטרה של המשרה היא לעזור לסביבה בתגמול הוגן ולא להתעשר. מי שיגיע עם ציפיות שכר גבוהות עשוי להתאכזב ולצבור מרמור.

ג. כושר גופני – יש צורך במידה מסוימת של כושר גופני על מנת לבצע את המשרה כהלכה. הצייד נדרש להסתובב שעות ארוכות ברגל, להתכופף מתחת לספסלים, ולהגיע גם אל מקומות עם גישה פחות נוחה. כושר גופני יאפשר לו לבצע את העבודה במהירות, וללא עיכובים מיותרים.

לסיכום, משרה של צייד מסטיקים לא מתאימה לכל אחד אבל יש לה אופי משלה. מי שאוהב לראות סביבה מטופחת, ומוכן לתת מעצמו יכול להגיש מועמדות אל נציגי הרשויות המקומיות, חברות הניקיון או ארגונים העוסקים בנושא.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן