נסיין משחקים

ללא ספק אחת המשרות המבוקשות והפופולאריות ביותר בעולם. כמעט כל נער חולם על עבודה אצל יצרנית משחקים גדולה, שתשמע את ההערות שלו, ותיישם אותן בסדרות משחקים חדשות. המשרה כוללת שעות ארוכות של משחק, ומחייבת מסירות מלאה לתחום הגיימינג. נהוג להבחין בין נסיינים של משחקי מחשב לבין נסיינים של צעצועים, אך מבחינה טכנית המשרה היא בעלת מאפיינים דומים.

בעוד בעבר העסיקו רק יצרניות המשחקים הגדולות נסיינים מטעמם, הרי שכיום ניתן למצוא תקן עבור המשרה הזו גם בקרב חברות טכנולוגיה, יצרניות תוכנות מחשבים, חברות סלולר, מפתחי אפליקציות ועוד.

Children's toys and items of clothing strewn on floor near open cupboard door in bedroomאיך מתקבלים לעבודה?

מיליוני דולרים מושקעים מדי שנה בפיתוח משחקים וצעצועים. הנוכחות של משחקים בחיינו היא כמעט אולטימטיבית, ולכן יש הרבה משרות פנויות בתחום. מי שרוצה להתקבל לעבודה כזו חייב ליצור קשר ישיר עם חברות המשחקים, אך עליו לזכור כי תנאי הקבלה אינם פשוטים:

 בתחום הגיימינג יש יתרון למועמדים עם רקע במחשבים, בהנדסת תוכנה, בפיתוח ובתכנון משחקים.

– בתחום הצעצועים יש צורך ברקע בהנדסה תעשייתית. גם ניסיון בשיווק ופרסום יכול לעזור, ולתת לעובד את הכלים לנבא איזה משחק יצליח ואיזה ייכשל.

דרישות התפקיד

התפקיד העיקרי של נסיין משחקים הוא לסמן נקודות חוזק וחולשה של המשחק, להגיד מה צריך לשפר או להוסיף, ולשתף את המפתחים בליקויים וסיכונים. הדרך היחידה למלא את התפקיד היא לשחק במשחק שעות ארוכות, אך זה הרבה יותר מסובך מכפי שנהוג לחשוב:

  1. הנסיין נדרש לשמור על ריכוז מלא ולגלות מעורבות במשחק.
  2. הוא צריך לשחק ללא הפסקה ובתנאים משתנים.
  3. בבדיקות של צעצועים למשל יש ניסויים המתקיימים במסגרת דינאמיקה קבוצתית, בעוד בבדיקות של משחקי מחשב הנסיין עובד לבדו מול המסך.
  4. את התפקיד של נסיין משחקים נהוג לבצע בתוך מעבדות מנוטרות או בבית.

חשוב להדגיש, כי ישנם סוגים רבים של שיטות בדיקה, וכל יצרנית משחקים בוחרת את השיטה המועדפת עליה. למשל, חברה יכולה לדרוש מהנסיין דוח מפורט על כל שלב במשחק או כל פעילות עם הצעצוע. מנגד, חברות אחרות מעדיפות לתת לנסיין לשחק, ולאסוף את הרשמים בעצמן. חברות אלו בודקות ריאקציות פיזיולוגיות ומנטאליות של הנסיין במהלך המשחק. הן משתמשות בכלים טכנולוגיים מתקדמים, על מנת לוודא את מהות התגובות, ואת האופן בו נוצרים קשרים במוחו של הנסיין, תוך כדי המשחק וגם אחריו.

לסיכום, כל משחק המגיע לייצור המוני עובר שלבים רבים של בדיקות ובקרה. הבדיקות הללו מבוצעות על ידי נסיינים מקצועיים, המתקבלים אל המשרה, רק במידה והם עומדים בדרישות מחמירות.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן