מוליך כלבים

dogwalkerהתפקיד של מוליך כלבים מתאים למי שאוהב בעלי חיים וטיולים רגליים. מאפייני התפקיד הם בדרך כלל איסוף כלב מבית הלקוח, טיול של חצי שעה לפחות בשכונה או בפארק הכלבים, והשבה של הכלב אל הבית.

יש מקרים בהם המוליך מתבקש גם להאכיל את הכלב או לשחק אותו, אך עיקר התפקיד הוא בהליכה. המעסיקים הם בעיקר מגדלי כלבים שלא נמצאים בבית במהלך שעות היום. בנוסף, יש דרישה למוליכים לקראת תקופת הקיץ, אז רבים עוזבים את הארץ לחופשה.

כל הדרכים להתקבל לעבודה

העיר עם הביקוש הגבוה ביותר לתפקיד של מוליכי כלבים היא תל אביב. היות ורוב הדירות בעיר הזו הן נטולי חצר או מרפסת, הכלבים שבעליהם יוצאים לעובדה נאלצים להישאר מחוץ לבית. בעלי הכלבים מעדיפים לשלם כמה עשרות שקלים על הטיול, ומשתמשים בשירות באופן קבוע.

יש מספר דרכים להתקבל לעבודה הזו:

א. פיזור מודעות בשכונות בהן יש הרבה כלבים

ב. יצירת קשר עם מרפאות וטרינריות או חנויות כלבים

ג. פרסום ושיווק באמצעי מדיה

היתרונות של המשרה הם עניין רב ובילוי שעות ארוכות מחוץ לבית או למשרד. המשרה מתאימה למי שלא מתעצל ללכת עם הכלב, לשחק איתו ולעייף אותו. מנגד, החסרונות של המשרה באים לידי ביטוי בימי חורף סוערים או לחילופין בימים חמים במיוחד. אי אפשר לוותר על טיול והולכה של הכלב, ולכן העובד נדרש לשמור על מסירות ולויאליות.

דרישות התפקיד

דרישות התפקיד כוללות בעיקר גישה נכונה לכלבים. לא כל מי שגידל פעם כלב בימי חייו יודע איך ליצור אינטראקציה עם כלבים חשדנים, לשלוט בהם במהלך ההולכה ולהקפיד על כך שלא יברחו או יתקפו עוברי אורח. המשרה מתאימה רק למי שיש לו ניסיון בעבודה עם ולצד כלבים. יוצאי יחידת הכלבנים בצבא לדוגמא מאוד אוהבים להשלים הכנסה עם התפקיד הזה, אך אפשר למצוא לא מעט ילדים בחופשות בית ספר שמבצעים אותו.

על עף העובדה שלא מדובר על תפקיד מסובך, אין להקל ראש בחשיבות שלו. כל משרה הכרוכה בעבודה מול חיות יכולה להיות מורכבת ומסוכנת. הולכה של כלבים דורשת לא מעט מיומנות, ניסיון והכשרה. המוליך והכלב לומדים אחד את השני עם הזמן, ורק הפעמים הראשונות הן הקשות ביותר, אולם יש צורך בסבלנות על מנת למצות את היתרונות של המשרה.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן