מדריך גלישה

מדריך גלישה

בעונת החורף כולנו ניצבים אל מול טבלת היאוש וסופרים ימים על מנת לחבק שוב את הקיץ, כאשר מטרת העל היא לפקוד שוב את חוף הים. ישראל התברכה בחופים נפלאים וברצועות חוף משגעות אשר הופכות את הקיץ שלנו לקיץ לוהט במיוחד. בזמן שרובנו מחכים לעונת הקיץ על מנת לפקוד את החופים, ישנם אנשים אשר פוקדים אותו בכל מזג אוויר של יהיה והרי שמדובר בגלשני הגלים. אם חשבנו שהולכים לים רק בקיץ כדאי שנחשוב שוב. גולשי הגלים המקצועיים אף מחכים למזג אוויר סוער על מנת להנות מגלים גבוהים וכך למצות את ענף הספורט שלהם עוד יותר.

עבודה על הים

כאשר כולנו שומעים מישהו אשר מספר לנו שהוא עובד בים, הדבר הראשון שיעלה לנו הוא עבודה כמציל ומיד לאחריו מוכר ארטיקים, אך תתפלאו לגלות כמה עבודות סופר שוות יש בחוף הים כאשר זו המככבת וניצבת ברשימת המשרות השוות היא מדריכי גלשני גלים. בעוד שאנחנו לוקחים יום חופש מהעבודה על מנת לקפוץ ליום של כייף על החוף, עבורם מדובר בשיגרת היום שלהם אשר מתחילה בים, ממשיכה בים ונחתמת בים. מדריכי גלשני גלים מגשימים את חלומם עם עבודה שכזו הרי שהם גם אוהבים לגלוש, גם אוהבים את הים וגם עוסקים בזה, והכל כאמור: העבודה שלהם.

גם אני רוצה להיות מדריך גלישה

כמובן שעל מנת להדריך ולהכשיר את הדור הבא של הגולשים, על המדריכים מראש להיות כאלו בעלי רקע עשיר בגלישה ובשחייה. על מנת לעסוק בתחום שכזה יהיה על המועמדים להדרכה לעמוד במבחני גלישה שונים, ריאיון אישי והצגת אישורים רפואיים המתירים את פעילותם בים. הלימודים למדריכים מתחלקים ללימודים מעשיים וללימודים עיוניים ומסתכמים לרוב בכ-200 שעות בסך הכל שבסופם אלו אשר יסיימו בהצלחה את הלימודים יוכלו להתחיל להדריך ולהכשיר את דור הגלשנים מדריך גלישההבא.

על מנת להיות מדריך גלישה חשוב להגיע מרקע הגלישה – בלעדיו יהיה קשה ואף בלתי אפשרי להעביר את התורה. על המדריך להיות מודע לסכנות ומצבי קיצון אשר מתרחשים בים לא מעט וכמובן שלהיות בעלי גישה אנושית וסבלנית שתהפוך את ההדרכה לחוויה חיונית ופחות לימודית ואפורה. המדריכים השונים מדווחים על סיפוק אדיר בעיסוקם ומי שזוכה להדריך את הגולשים הטריים מוצא בכך עבודה ראויה בהחלט. אם אתם בעלי ותק בגלישה, אוהבים את חוף הים ואת ענף ההדרכה – נדמה שנמצאה עבורכם עבודת החלומות.

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן