מאתר נזילות

עבודה כמאתר נזילות

כשלא יודעים אם יש בכלל בעיה

אחת הצרות הכי גדולות שיכולות לפקוד אותנו ביום יום, בעיקר כאשר אנו מטפלים במשק הבית, היא שיש בעיה ואנחנו לא יודעים מאיפה היא מגיעה, למה היא התרחשה ובכלל האם היא קיימת. אמנם התסריט הזה נשמע קצת הזוי אך תתפלאו לדעת שהוא קורה פעמים רבות בבתים רבים כאשר אנו רואים סימנים של פיצוץ בצנרת או נזילה שמרטיבה לנו את הקירות מבפנים ואנו מתלבטים מה לעשות וכיצד לפעול.

מצד אחד, האינסטינקט הראשוני של כל אחד הוא לקרוא לאינסטלטור, הרי הוא זה שאחראי לטפל בבעיית הצנרת בבית. אך אנשים בים אינם מודעים לכך שאיתור נזילות היא עבודה בה מתמחה דווקא מאתר הנזילות, שהוא לא בדיוק אינסטלטור וההכשרה שלו מעט שונה. לא הרבה מכירים את עבודתו של מאתר הנזילות והגיע הזמן שגם אתם תכירו אותו.

ההבדלים בין אינסטלטור למאתר נזילות

• עוולם האינסטלציה הוא עולם שמלא בצינורות ובעיות שיכולות לצוץ והאינסטלטור חייב לעבור קורס מתאים ולהיות אינסטלטור מוסמך. תחום איתור הנזילות קשור קשר הדוק בלימודיו של האינסטלטור אך עם זאת הוא עמוק הרבה יותר וכיום כולל כמה דרכים חדשניות יחד עם כלים מסובכים ומתקדמים כדי לאתר נזילות בצורה נסתרת לחלוטין ולכן ניתן לומר כי מאתר נזילות הוא אינסטלטור שמומחה בין היתר בשימוש בכלים אלו. איתור נזילות הוא תחום שדורש דיוק והבנה של המערכת כולה ולא רק עבודה לפי תבנית מסודרת ולכן אפשר להגיד שלא כל אינסטלטור הוא בהכרח מאתר נזילות.

• כאשר אתם יודעים היכן יש נזילה בצנרת הביתית שלכם, בעסק או במפעל, תוכלו לקרוא לאינסטלטור שיתפעל את הבעיה ויפתור אותה תוך זמן קצר. כאשר הנזילה בולטת וניתן להבין מאיפה היא, אין צורך בכלים מתקדמים כמו מצלמה תרמית או סיבים אופטיים שיכולים לעלות גם כסף רב בקריאה למאתר נזילות מומלץ. אך פעמים רבות אתם לא יודעים מאיפה הנזילה מגיע ויכול להיות שאפילו לא תראו אף סימן לא על הקיר ולא על התקרה, אלא פשוט תראו שלחץ המים שלכם בבית יורד משמעותית.

• גם האינסטלטור וגם בתחום איתור נזילות ניתן לעבוד כעצמאי וכך לצאת לקריאות שונות של לקוחות שזקוקים לטיפול מיידי בצנרת. מאתר נזילות חייב להחזיק את ציוד האינסטלציה שלו ובנוסף גם את הציוד המתקדם לאיתור נזילות, ציוד חדשני שגם עולה לא מעט כסף. ישנן חברות גדולות שמעסיקות צוות אינסטלציה צמוד בגלל ריבוי הבעיות, למשל מפעלים גדולים או תאגיד המים בישראל.

מאתר נזילות

באיזה ציוד משתמשים לאיתור נזילות?

איתור נזילות חייב להיות יסודי ומדויק על אף שהצנרת בכלל נמצאת בתוך הקיר ונסתרת מהעין. כיום ישנם מכשירים חדשניים מאוד בהם מאתר הנזילות יודע להשתמש כדי למצוא את מקור הבעיה:

• מצלמה תרמית היא מצלמה שמשתמשת בחום שהיא קולטת מהסביבה וכך יכולה לספר לנו היכן יש מים שיוצאים מהצינור. המים ייראו בטמפרטורה שונה משאר הצנרת כאשר ניתתן בקלות לראות את קווי הצנרת דרך המצלמה.

• ישנם סיבים אופטיים קטנים מאוד שניתן להכניס אל תוך הצנרת עצמה וכך לגלות היכן יש נזילה. הסיב האופטי הוא סוג של כבל שמעביר כמויות גדולות של מידע באמצעות קרני האור. נוסף לסיב האופטי ישנו גם גלאי אלקטרומגנטי שמיועד לזהות קרינה וכך ניתן להחדיר כז לסביבה ולאתר את הנזילה במהירות.

• ישנן מצלמות זעירות שגם הן נכנסות אל הצנרת ויכולות להראות למאתר הנזילות היכן יש נזילה. איתור נזילות הופך להיות קל הרבה יותר כאשר יש טכנולוגיה מהסוג הזה למרות שהשימוש במכשירים האלו כלל אינו פשוט.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן