רופא שיניים לילדים

לעבוד בתור רופא שיניים לילדים

המודעות הגוברת לבריאות הפה והלסת של ילדים מובילה אותם היישר לכיסא הטיפולים, כאשר יותר ויותר רופאי שיניים גם לומדים להתמחות בטיפולים הייחודיים לילדים, על כל היבטיהם. לרפואת שיניים לילדים יש דגשים נוספים וכדאי לדעת עליהם לפני שבאים לטיפול.

רופא שיניים לילדים צריך להיות ידידותי

מבוגרים רבים פוחדים מטיפולי שיניים בגלל טראומת ילדות מהתקופה שב לא הקדישו הרבה מחשבה לרפואת שיניים ייחודית לילדים, עם גישה יותר סבלנית וידידותית. היום, כאשר יותר הורים עושים מאמץ לטפל בשיניים של הילדים שלהם כבר בגיל הרך כדי למנוע טיפולים מורכבים ויקרים יותר בעתיד, זה מחייב גם רופאי שיניים להתאים את הגישה שלהם לילדים.

למה חשוב לטפל בגיל צעיר?

הדרך לפיהם עוברת בכל מיני טכניקות של הרגעה והסברה, כדי להפחית את רמת החרדה שלהם וכדי להנגיש להם את השיטות הכי מתקדמות ולא כואבות שיש. חשוב לדעת שככל שהטיפולים בפגמים וליקויים מבניים שונים מתחיל בגיל צעיר, כך גם סיכויי השיקום וההחלמה מלאים יותר, והפה אסתטי יותר למראה. זה מגביר אצלם את הביטחון העצמי כאשר אינם צריכים להסתובב עם שיניים עקומות שמקלקלות את החיוך שלהם. זה יכול להיות שיקול חשוב שאפשר להסביר לילדים שמבינים את חשיבות השיקום והטיפול.

מה תמצאו במרפאת שיניים לילדים?

מבחינה חברתית, גיל הנכון לטיפולי שיניים הוא כמה שיותר מוקדם, כדי שכבר בגיל ההתבגרות יהיו עם פה מושלם ושיניים מתוקנות. כך שכל רופא שיניים לילדים ישמח לטפל בכך כבר בשנים הראשונות של הילד ולחסוך לו טיפולים כואבים יותר ומסובכים בעתיד. כך שבכל מרפאת שיניים לילדים יהיה רופא שיניים שמתמחה גם בהרגעה של הילד בעזרת טכניקות שונות, ושימוש בגז צחוק וחומרי הרדמה והרגעה שמתאימים לילדים. ילדים גם יחושו יותר ביטחון בידי רופא שיניים לילדים שידבר אתם ויסביר להם כל מה שנחוץ להם לדעת, ודבר זה יגביר אצלם את ההיענות ללא חשש ופחד מהבלתי ידוע. במקרים מסוימים אין מנוס כמובן גם מטיפול בחרדות שונות, כאשר זה קורה, אבל לפעמים מתברר שהחרדות הן דווקא של ההורים שהעבירו אותן לילדים רק בגישה החרדתית שלהם לטיפולי שיניים.

 

רופא שיניים לילדים

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן