ייעוץ זוגי

חיי הזוגיות הם לא תמיד קלים ולא תמיד פשוטים, ולעתים בשביל לשמור עליהם צריך ייעוץ מקצועי

האדם הוא בעל חיים להקתי וזוגי, והיצר שלנו לחיות בזוגיות עם אדם אחד למשך מרבית חיינו הוא לא פחות מיצר טבעי ואפילו אבולוציוני. עם זאת, חיי הזוגיות הם לא חיים פשוטים עבור כמעט אף אחד מאתנו, ובכל קשר זוגי ארוך טווח ישנן מהמורות ובעיות, וחשוב להתייחס אליהן ולתת להן את המקום הנכון והבריא בחיים שלנו. החיים המשותפים שלנו, כבני זוג וכמשפחות, לעתים מרגישים כאילו הם מבטלים את האינדיבידואל שבנו, ומאידך ישנם גם קשרים בהם נדמה שדווקא האינדיבידואל הוא זה שדומיננטי, על חשבון הקשר הזוגי וההדדיות שצריכה להיות בו. בכל המצבים הללו ובמצבים רבים אחרים של קושי בחיי הזוגיות, ישנם מקרים בהם נדמה שאין מוצא אלא להיפרד, או שלפחות בכוחות עצמנו לא נצליח לפתור את הבעיות שלנו. במצבים כאלה, ייעוץ זוגי הוא טיפול חשוב במיוחד, כשהוא מתבצע בצורה מקצועית על ידי פסיכולוגים מומחים בתחום, ואנחנו כאן בכדי לעזור עם רשימת פסיכולוגים רלוונטיים בתחום ועם הסבר על תהליך הייעוץ הזוגי.

כיצד בדיוק מתבצע ייעוץ זוגי? מהן התוצאות שלו? מיהם אנשי המקצוע אליהם כדאי לפנות?

• מה קורה בייעוץ זוגי? בתהליך של ייעוץ זוגי ישנם כמה וכמה שלבים ומרכיבים חשובים במיוחד, שבהם אנחנו גם פוגשים בכל הטיפולים השונים, למרות ההבדלים והדקויות של כל מטפל ושל כל פסיכולוג בתחום. באופן כללי, הדגש החשוב ביותר בייעוץ זוגי הוא על תקשורת ועל היכולת של כל אחד מבני הזוג להביע את עצמו בצורה חופשית ובטוחה, בלי חשש לקטיעה ובלי הקטנה של מקומו על ידי בן הזוג השני. דגשים חשובים במיוחד מושמים על תקשורת זוגית שמונעת מאמון, עם הקשבה והשמעה של כל צד לשני, על היכולת להיות עצמנו בתוך המערכת הזוגית, על מודעות לרגשות ולצרכים של הצד השני, ועל אינטימיות רגשית ומינית.
• רשימת פסיכולוגים בתחום – חיפוש של פסיכולוגיים מומחים בתחום הזוגי ובתחום הייעוץ הזוגי באופן ספציפי עוד יותר מביא למציאה של לא מעט תוצאות, ואנחנו כאן עם כמה רשימת פסיכולוגים של כמה שמות מוכרים ביותר בתחום בישראל כיום: דורית כהן שמציעה טיפול ממוקד, קצר טווח ועם תוצאות כמעט מידיות, יעל כוכבא שהיא פסיכולוגית מוכרת המתמחה בתחום הזוגי, דורי לוי שמשלב בין פסיכולוגיה קלינית לייעוץ זוגי – ולמעשה עוד שמות רבים אותם תוכלו למצוא ברשת האינטרנט.

רשימת פסיכולוגים

התוצאה של הייעוץ הזוגי לא בהכרח תהיה הישארות ביחד, אבל היא תהיה חיובית

ייעוץ זוגי לא בהכרח מביא לשמירה על קשר זוגיות, וישנם מקרים לא מועטים בהם הקשר הזוגי אכן צריך להסתיים, לטובת כולם. במצבים כאלה, הייעוץ הזוגי הוא חשוב גם כן – משום שהוא מאפשר לצדדים השונים של הקשר להבין את התשובה הנכונה עבורם, ולסיים את הקשר בכמה שפחות מתח וכעס הדדי.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן