איך משתלבים בשוק של פחחות רכב?

פחחות רכב עוסקת בעיבוד, תיקון או עיצוב עצמים בפח. זהו אחד התפקידים המבוקשים בתחום של מכונאות רכב ולכן קשה להשתלב בו. יחד עם זאת, יש כמה טיפים שיכולים לסייע למי שעושה את צעדיו הראשונים בשוק:

א. הכשרה מקצועית מוכרת – הכשרה מקצועית במוסכים מוכרים וגדולים יכולה להבטיח קיצור דרך משמעותי להשתלבות בשוק של פחחות רכב. הכשרה מעידה על רמת המקצועיות של הפחח והיא תסייע לו להציע מועמדות למוסכים שונים. בנוסף, לאחר הכשרה במוסכים ניתן להציע שירותי פחחות באופן עצמאי ולפתוח עסק.

ב. פנייה ישירה למוסכים – עוד דרך להשתלב בשוק היא לפנות באופן ישיר למוסכים שמספקים שירותי פחחות רכב. פנייה מן הסוג הזה מתבצעת בדרך כלל על ידי פחחים צעירים, אך היא רלוונטית גם למי שכבר יש לו כמה שנים של ניסיון. אפשר להשתמש באינטרנט כדי לקבל פרטים על מוסכי פחחות ולהגיע באופן אישי לפגישת היכרות ראשונית.

ג. התמחות ייחודית – דרך נוספת להשתלבות בשוק היא להציע שירותי פחחות מיוחדים. אלו שירותים שמתאימים לקהל יעד מצומצם, אך היתרון שלהם הוא היעדר תחרות מצד פחחים נוספים. התמחות ייחודית יכולה להיות למשל ברכבי יוקרה, ברכבים מסחריים או ברכבים שעברו תאונות קשות ומוגדרים על ידי חברת הביטוח כטוטאל לוס.

ThinkstockPhotos-81178306

האם משתלם לפתוח עסק פחחות רכב עצמאי ?

הביקוש לשירותי פחחות רכב מעודד רבים לנסות לפתוח עסק עצמאי. לא בכל מקום עסק כזה עשוי להיות רווחי כי ההצלחה היא פונקציה של תחרות. במילים אחרות, ככל שהתחרות קטנה יותר כך עולה הסיכוי להצליח בתור פחח עצמאי. מעבר לכך, אדם יכול להציע שירותי פחחות באופן עצמאי רק לאחר שהוא צובר מספיק שנים של ניסיון. הוא חייב להיות בקיא בארגז הכלים העומד לרשות הפחח ולהתנסות בפרויקטים פשוטים לפני שהוא מציע שירותים מיוחדים.
כל פחח שרוצה להשתלב בשוק צריך להישאר עם אצבע על הדופק ולהכיר את השיפורים והשינויים בענף. אחרי שמשתלבים בתחום של פחחות רכב כבר קל יותר להתקדם, כי יש המון מוסכים שעוסקים בנושא ומפוזרים ברחבי הארץ.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן