צלם לגוגל סטריט

צלם לגוגל סטריט

גוגל סטריט הוא שירות של חברת גוגל במטרה לאפשר לגולשים מכל רחבי העולם לצפות בתמונות פנורמיות, ממיקומים רבים ברחובות ערים בעולם. את הצילומים נוטלים עובדים מיוחדים של החברה הנדרשים לגלות יכולות מגוונות. רוב הצילומים מתבצעים מתוך רכב מאובזר מתוכו יוצאת חצובה עם מצלמה פנורמית. הנהג צריך להגיע אל הרחובות הנמצאים בתחום האחריות שלו, לנהוג במהירות המתאימה, ולהפקיד לא לפספס אף פניה או בניין. צילומים אחרים מתבצעים בהליכה רגלית, ומחייבים רמה גבוהה של טכניקה וכושר גופני.

ישנו קושי להתקבל אל המשרה משום שמשרדי החברה הראשיים נמצאים בארצות הברית. יחד עם זאת, מטרת החברה היא למפות את כל העולם, ולכן אפשר להגיש מועמדות גם אל אחד הסניפים הספציפיים. מי שרוצה להשתלב במשרה, ולהתחיל לצלם רחובות עבור גוגל מוזמן לשלוח קורות חיים לחטיבה הישראלית. תנאי הסף הכלליים הם רישיון נהיגה בתוקף, היעדר עבירות תחבורה או עבר פלילי, ניסיון בצילום ונכונות לעבודה מאומצת.

עבודה בתור צלם גוגל סטריט

יתרונות וחסרונות של המשרה

יש הרבה יתרונות לעבודה אצל חברה ענקית כמו גוגל:

  1. אפשרויות קידום – אפילו מתוך משרה בסיסית ופשוטה יחסית ניתן להתקדם אל משרות משמעותיות. המון תקנים מתפנים מדי יום בחברת גוגל, וחלקם מעניקים שכר ותגמול גבוה במיוחד. צלם לפרויקט הרחובות של גוגל יכול למצוא את עצמו תוך זמן קצר משתלב בשדרה הניהולית.

 

  1. שכר קבוע – לא צריך לדאוג מתלוש השכר או מתנאים סוציאליים כאשר עובדים אצל גוגל. מי שמחפש אחר קביעות יכול ליהנות מהמשרה, בכל גיל וללא קשר למצב המשפחתי.

 

  1. ביקור במקומות חדשים – זהו יתרון ייחודי הנלווה אל משרה שדורשת צילום בכל רחבי העולם. אפשר להתחיל עם רחובות קרובים, להמשיך אל ערים רחוקות או להגיש מועמדות למשרה דומה באירופה, בארצות הברית, במזרח ובמקומות נוספים.

החיסרון של המשרה הוא פוטנציאל גבוה לשגרה ושעמום. המשרה לא דורשת אף סוג של יכולת מסוימת או מאתגרת, היא אינה מתפתחת ומחייבת ציות מוחלט לכללי ההתנהגות של גוגל. הצלמים נתקלים לעיתים בסרבנות מצד עוברי אורח, שאינם מעוניינים בפגיעה בפרטיותם. על הצלמים להגיב באדיבות אל הגילויים הללו, ולזכור כי הם מייצגים חברה גדולה. בנוסף, נהיגה ברכב לאורך שעות ארוכות ביום עשויה ליצור בעיות בריאותיות בגב, באגן או בצוואר.

לסיכום, צלם לגוגל סטריט יכול ליהנות מהיתרונות של עבודה תחת כנפי גוגל. באותה נשימה הוא גם צריך לזכור את החסרונות, ולהבין כי לא מדובר על משרה שמתאימה לכל אחד.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן