שקיות לעסקים

עסקים יכולים להשתמש במבחר רב של שקיות כדי להשיג מטרות שונות. במאמר הבא נציג את עיקרי ההבדלים בין השקיות, נסביר מה היתרונות שלהן עבור בעלי עסקים וכמובן – למי הכי כדאי לפנות כשרוצים להתחיל לייצר ולמתג שקיות?

שקית יכולה לשמש לכל מטרה. אצל בעלי עסקים למשל, המטרה העיקרית היא לשלב בין שקית נוחה ופרקטית לבין שקית ממותגת ושיווקית. כאשר בעלי עסקים ממתגים שקיות איכותיות, הם למעשה הופכים את הלקוחות שלהם לפרסומת לכל דבר ועניין. חוץ מזה, השאיפה היא לבחור מלכתחילה שקיות שיחזיקו מעמד הרבה זמן וכך יתרמו לייצוגיות ולמוניטין החיוביים של העסק.

הבדלים בין סוגי שקיות

שקיות שמיועדות עבור בעלי עסקים, חנויות או סניפים של רשתות הן לא השקיות שמתאימות עבור שימושים פרטיים. בעוד שימוש פרטי מביא בחשבון רק את העלות של השקית או את הגודל שלה, בעלי עסקים צריכים לבחור אותה גם לפי חומרי הגלם שמהם היא מיוצרת. חוץ מזה, לבעלי עסקים אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני. אם השקיות שנבחרות על ידי העסק לא מספיק איכותיות, המוניטין שלו עלול להיפגע.

מאפיינים של שקיות לעסקים

מה שבעלי עסקים צריכים לעשות כדי לבחור שקיות איכותיות זה לבדוק מה מאפיין אותן. כאשר מבצעים בדיקה כזו, מגלים למשל הבדלים בין כמה סוגים מאוד פופולאריים של שקיות שונות:

א. שקיות ניילון – שקיות ניילון הן ככל הנראה הפתרון הכי שכיח בארץ עבור אריזה של מוצרים שונים. ספציפית בסקטור העסקי, אפשר לבחור בין שקיות גופיה, שקיות דליה, שקיות דפי, שקיות ניילון שקופות, שקיות ניילון ממותגות וכמובן שקיות ניילון לאריזה.

ב. שקיות פלסטיק – הפלסטיק זוכה להצלחה כי זה חומר גלם שאפשר למחזר אותו. אם מלכתחילה בוחרים שקיות שמיוצרות מפלסטיק איכותי ועמיד, זה אומר שגם ניתן למתג אותן בקלות יחסית. באמצעות שקיות פלסטיק, בעלי עסקים קטנים אף מעבירים ללקוחות שלהם מסר שהיה שמור בעבר רק לחברות גדולות.

ג. שקיות צלופן – אי אפשר לדבר על סוגים שונים של שקיות לעסקים בלי להזכיר את הצלופן. באמצעות שקיות כאלה ניתן לעטוף את המוצרים של העסק שנרכשים בתור מתנה, כמו גם לשדרג את החוויה הסופית עבור לקוחות הקצה. עם הזמן, אלו בדיוק הפעולות הקטנות שהופכות עסק רגיל לעסק גדול ומצליח.

ד. שקיות סגר – שקיות סגר נמצאות בעיקר בשימוש של עסקים ספציפיים מתחומי המסחר, הקמעונאות או הקוסמטיקה. באמצעות שקיות כאלה אפשר לדאוג לאיטום הרמטי של המוצר או השירות, לפי הנחיות היצרן ובהתאם לציפיות של קהל היעד או הלקוחות.

ד. שקיות פוליאיתילן – שקיות שמיוצרות מחומר כמו פוליאיתילן מצליחות להיות גם איכותיות וגם זולות. בזכות השילוב הזה בין מחיר הוגן ואיכות גבוהה, אלו שקיות שזוכות להצלחה אצל עסקים רבים בכל רחבי העולם.

איך ממתגים שקיות?

הסוד של שקיות לעסקים הוא למתג אותן. כאשר העסק ממתג את השקית, הוא הופך אותה למעשה לפרסומת מהלכת. אבל בשביל שהפרסומת המהלכת גם תהיה אפקטיבית ותמשוך תשומת לב, המיתוג חייב להיות מקצועי. בשביל מיתוג מקצועי של סוגי שקיות שונות, חשוב להביא בחשבון את הלוגו של העסק ואת הצבעים שמזוהים איתו.

כמה עולה למתג שקיות לעסקים?

בעלי עסקים יכולים להרגיש מעודדים מכך שלא צריך לחרוג מתוך מסגרת התקציב על מנת למתג סוגים שונים של שקיות. אם בעלי עסקים רוצים למתג את השקיות, כל שעליהם לעשות הוא לבחור אותם בצורה נכונה. בהמשך, יש לעבור לשלב של עיצוב השקית ולבחירת הצבעים או הגוונים. במקביל, ניתן לשאוב השראה ממיתוג של חברות גדולות.

דילוג לתוכן