פרק תעשייה

פארק תעשייה – סביבת העבודה האידיאלית

פארקים תעשייתיים נחשבים היום לגולת הכותרת בכל הנוגע למקומות עבודה מבוקשים ואיכותיים, המתוחזקים ברמה גבוהה ומספקים מענה הן לעסק והן לעובדים. יש יתרונות תעסוקה רבים למי שעובד בפארקים תעשייתיים המציעים לו נגישות גבוהה, מקום עבודה מרשים ומטופח, סביבה עסקית מתקדמת וקרבה למתחמי בילוי ולמתחמים מסחריים.

נגישות ותחבורה

אחד היתרונות הגדולים בתעסוקה במסגרת פארקי תעשיה הוא הנגישות והתחבורה עבור מי שעובד בפארק. למעשה, כאשר מתכננים פארקים המיועדים למבני תעשייה, עושים זאת מחוץ לערים או בפרברי הערים, מה שמגביל את הגישה לשם. עקב כך, חושבים המתכננים על נגישות ולמעשה מפתחים דרכי תחבורה יעילות יותר כמו סלילה של כבישים מהירים אל פארק התעשייה ואפילו תחנת רכבת שנמצאת בקרבת מקום, כמו בפארק התעשייה קיסריה.

כמו כן, מתקיימות לעיתים בפארקים תעשייתיים הסעות פנימיות (שאטלים) שמחברות את הפארק לאמצעי התחבורה הציבורית הקרובים ולעורקי התחבורה הראשיים. גם מבחינת חנייה הדבר מהווה יתרון, מפני שבפארק תעשייה תמיד יהיה ניתן למצוא חנייה נוחה ובשפע, לעומת מקומות עבודה שנמצאים בתוך הערים.

קרבה למתחמים מסחריים

כאשר עובדים במתחם פארק תעשייה, בדרך כלל ניתן יהיה לזכות בקרבה למתחמים מסחריים ותעשייתיים אחרים אשר יכולים להפוך את החיים לקלים הרבה יותר. הסיבה לכך היא שכאשר מקום העבודה ממוקם ליד חנויות מסחר או ליד עסקים גדולים המעניקים שירותים שונים, יכול העובד לחסוך זמן המוקדש לסידורים ולהשקיע את הזמן שלאחר העבודה בחיים האישיים ובמשפחתו. באופן זה, עובדים המועסקים בפארקים תעשייתיים יוכלו לערוך קניות לאחר העבודה, לרכוש או לתקן מוצרים שונים ואף לבצע פגישות עסקיות.

קרבה למתחמי בילוי ולמסעדות

בדומה לקרבה למתחמים מסחריים, גם הקרבה למתחמי בילוי ולמסעדות מהווה יתרון גדול, מפני שהעובדים יכולים ליהנות אחרי יום עבודה ממתחמי הבילוי שיש בפארק, מה שיסייע להם בגיבוש. קרבה בין עובדים הוכחה לא פעם כיעילה וכמשפרת סביבת עבודה, ולכן מתחמי בילוי שממוקמים בצמוד למקום העבודה מקלים את מלאכת הגיבוש בין העובדים.

פארק התעשייה קיסריה – מהבולטים בתחומו

אחד הפארקים הבולטים בעולם הפארקים התעשייתיים הוא פארק התעשייה קיסריה, המציע סביבת עבודה משוכללת ומתקדמת הכוללת יתרונות תעסוקה רבים. פארק העסקים בקיסריה נחשב למוצלח מאוד ופועלים בו למעלה מ-200 עסקים המעסיקים כ-10,000 עובדים. למעשה, פארק זה נחשב למוביל בתחום ריכוזי הביוטק הגדולים בישראל, מה שהופך אותו לאיכותי במיוחד ולפופולארי עבור מקומות תעסוקה רבים. מעבר לעסקים הממוקמים בפארק ניתן למצוא מתחמי בילוי ומסחר הכוללים מסעדות ובתי קפה ואפילו גני אירועים ומרכזי כנסים.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן