עבודה כפסיכוגריאטר

עבודה כפסיכוגריאטר

תודות לטכנולוגיה וההתפתחויות הרפואיות המשמעותיות אשר התרחשו במאה השנים האחרונות וממשיכות להתרחש גם היום – תוחלת החיים של האוכלוסייה במדינות המתפתחות בכדור הארץ עלתה משמעותית. יחד עם העלייה בתחולת החיים, אנו אכן רואים גידול משמעותי באוכלוסיית הגיל השלישי במדינות הללו, ביניהן ישראל. כתוצאה מכך, גם תחום הרפואה הגריאטרי – רפואת קשישים – הולך ותופס תאוצה השנים האחרונות. יותר ויותר כוח אדם, פיתוחים ומחקר מושקעים במחלות המאפיינות את הגיל השלישי.

מידע חשוב על עבודת הפסיכוגריאטר

  • מהו הפסיכוגריאטר? מה ההכשרה שלו? פסיכוגריאטר הוא פסיכיאטר המתמחה ברפואת הנפש של אנשי הגיל השלישי. עבודה כפסיכוגריאטרבדומה לאנשי צוות רפואי נוספים, פסיכוגיריאטרים עובדים בקופות החולים, בתי החולים, בתי אבות ועוד. מלבד ידע רב במחלות נפש הרלוונטיות לבני הגיל השלישי, לפסיכוגריאטר ידע נרחב בכל הנוגע לזכויות ותנאים סוציאליים המגיעים לבני הגיל השלישי. פסיכוגריאטר הוא רופא בהכשרתו. הכשרתו של פסיכוגריאטר מתחילה בבית הספר לרפואה, שם הוא ילמד במשך 6 שנים ולאחר מכן יעבור סטאז' באחד מבתי החולים האוניברסיטאיים בארץ. לאחר הסטאז', הפסיכוגריאטר עובר התחמות בפסכיאטריה ולאחר מכן תת התמחות בפסיכוגריאטריה. מדובר בתהליך ארוך מאוד, שבסופו לפסיכוגריאטר ידע רב המאפשר לו לטפל בצורה מיטבית בבני הגיל השלישי.
  • מתי כדאי לפנות לפסיכוגריאטר? כדאי לפנות לפסיכוגריאטר כאשר אתם זקוקים לחוות דעת פסיכיאטרית עבור אדם בגיל השלישי. חוות דעת פסיכיאטרית תהיה רלוונטית במגוון רחב של מצבים, החל ממקרים בהם האדם סובל ממחלות שונות כגון דמינציה או אלצהיימר ועד למקרים בהם האדם בעל היסטוריה רפואית של מחלות נפש. חוות דעת פסיכיאטרית מומלצת גם במקרים בהם יש חדש להתפתחות מחלת נפש אצל אדם בגיל השלישי.

 פנייה אל פסיכוגריאטר

במידה ואתם דואגים לאחד מיקרכם אשר נמצא בגיל השלישי ומראה תסמינים האופייניים למחלת נפש, או לחלופין מעוניינים לעזור לו להתמודד עם אלצהיימר או דמנציה – כדאי מאוד לפנות לפסיכוגריאטר. לא תמיד צריך למצוא פסיכוגריאטר מהאפלה, אפשר לפנות אל רופא המשפחה או מומחה בגריאטריה המטפל באדם, ולבקש ממנו הפניה אל פסיכוגריאטר מתאים. אם בעבר היתה סטיגמה מסויימת בכל הנוגע לפנייה לפסיכיאטר, כיום הסטיגמות הללו נעלמות ואין לתת להן להשפיע על הבחירה שלכם לפנות לפסיכוגריאטר.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן