טכנאי רכב תפעולי חשמלי

עבודה כטכנאי רכב תפעולי

איפה ניתן למצוא טכנאי רכב תפעולי?

טכנאיי רכב תפעוליים הם אנשים מקצוע אשר לרוב עובדים בחברות להשכרה ומכירה של רכבים תפעוליים, או באזורי רכב של חברות בהם יש צי גדול של רכבים מסוג זה. עבודתו דומה מאוד לעבודתו של מכונאי רכב רגיל ברמה הבסיסית ביותר, אבל הטכנאי צריך להכיר רכבים מסוגים שונים הכוללים בין היתר: רכב הפועל על חשמל, מלגזות, עגלות גולף, ועוד. מאחר וסוגי הרכבים התפעוליים השונים הם מאוד שונים ונרחבים, עבודה בתור טכנאי רכב תפעולי הינה עבודה מעניינת ומאתגרת ביותר.

מה הוא הידע הנדרש?

טכנאי רכב תפעולי אחראי על תיקון ושיפוץ רכבים מסוגים שונים. לעיתים, יהיה מדובר ברכב תפעולי חשמלי, אך ישנם טכנאים אשר מתמחים גם ברכבים עם מנוע בנזין או דיזל. מומלץ להתמקצע בכל סוגי המנועים מאחר וכל אחד מסוגי המנועים שונה בתכלית בדרך פעולתו. ולכן בכדי לתקן אותו או בעיות שקשורות אליו יש צורך בהכרה מלאה של מבנה המנוע ובאופן פעולת המנוע. לכן, הטכנאי צריך ללמוד על מבנה המנועים השונים אשר נפוצים ברכבים תפעוליים, ועל פונקציות מיוחדות נוספות כמו למשל על מתקני הרמה ברכבים כמו מלגזה ורכבי במות הרמה, ועוד.

טכנאי רכב תפעולי חשמלי
אילו שירותים מציע הטכנאי?

טכנאי רכב תפעולי הוא ממש כמו מכונאי רכב, אבל פשוט עם התמקדות בסוג שונה של רכבים. אם כן, הוא מציע שירותי תיקונים ושיפוצים לרכבים מסוגים שונים. תיקונים אלו יכולים לכלול: בעיות במנוע, בעיות בגוף הרכב, בעיות במתקני הרמה של הרכב, טיפולים לרכב, ועוד. ככל שהטכנאי עובד בחברה גדולה יותר, כך היקף השירותים המוצעים הינו נרחב יותר.

ללא ספק זו עבודה מעניינת ומאתגרת

עבודתו של טכנאי רכב תפעולי הינה עבודה מאתגרת, מעניינת, ומרתקת. עולם הרכבים התפעוליים הינו עולם מגוון ביותר אשר מציע סוגים שונים של רכבים תפעוליים, החל מרכב תפעולי חשמלי ועד למלגזות חשמליות. לכן, טכנאי הרכב חייב להכיר סוגים שונים של רכבים ומנגנוני מנוע מסוגים שונים, ויש הרבה מאוד עניין ואתגר בעבודה זו.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן