עבודה כאקטואר

מיהו בדיוק האקטואר? מהו תחום העיסוק הזה ובמה הוא נוגע?

אם אף פעם לא שמעתם על עבודה כאקטוארים, אתם כנראה לא לבד. אקטואריה היא תחום פיננסי ומתמטי מהשורה הראשונה, אך לא מדובר בתחום מוכר בצורה נרחבת מחוץ לעולם הביטוח וההשקעות. עם זאת, לעתים הדבר רק ממחיש עד כמה מדובר באנשי מקצוע חשובים – שמשפיעים הלכה למעשה על החיים של כל אחד ואחד מאתנו ברגע שבו אנחנו מתחילים לשלם ביטוח חיים, בעיקר. למעשה, מדובר בתחום עיסוק שנוגע בדוקטרינות של סטטיסטיקה ומתמטיקה בכדי לחשב חישובים כלכליים וחברתיים ולצמצם מרכיבי חוסר ודאות – בעיקר בכדי לקבוע סכומים לביטוחי חיים, כאמור – אך הרבה מעבר לכך.

היכן עובדים אקטוארים, וכיצד מקבלים הכשרה מקצועית בתחום זה?

• איפה עובדים? אקטוארים הם אנשי מקצוע בעלי נחיצות במגוון מוסדות פיננסיים שונים, כאשר הדוגמה הברורה ביותר בהקשר זה היא בתחום הביטוח. חברות ביטוח גדולות וקטנות כאחד, וכן סוכנויות ביטוח – מעסיקות סגל נרחב של אקטוארים שמהווים במידה רבה את הבסיס הכלכלי והמקצועי של תחום הביטוח. מעבר לכך, אקטואריה נדרשת גם בעולם ההשקעות, וישנם אנשי מקצוע רבים המשלבים בין תחום זה לבין ייעוץ השקעות ועבודות אחרות בתחום זה.

אקטואריה
• איפה לומדים? ניתן להבין כי אקטואריה היא תחום עיסוק שיכול להיות רווחי ביותר, והלימודים בו הם לימודים אקדמיים בהם מתמקדים בתחומים מתמטיים, סטטיסטיים וכלכליים בכדי לתת הכשרה עיונית ומקצועית מתאימה, לפני שמעמיקים בתחום הביטוח ובעבודת האקטואר בפועל. כיום, מלמדים את התחום לתואר בטכניון ובמכללה האקדמית נתניה – ושני מסלולי הלימוד נחשבים לאיכותיים ומתאימים הן עבור מי שמחפש מקצוע בתחום הפיננסי, והן עבור עובדים בתחום הביטוח שרוצים להעמיק את הכשרתם.

עבודה כאקטואר היא עבודה כלכלית מעניינת ומאתגרת, שיכולה להתאים לכם

כשזה נוגע לעבודות בעולם הפיננסי, אקטואריה היא אחת הבחירות החכמות ביותר – מדובר במקצוע בעל חשיבות גבוהה מאוד ובעל נחיצות בשוק, שכמעט בטוח שתמצאו בו עבודה רווחית למדי לאחר סיום הלימודים. העבודה עצמה היא עבודה מעניינת ומאתגרת, בעיקר עבור מי שיש לו אוריינטציה למספרים ולחישובים שונים – ואולי זה מתאים גם לכם.

קראו עוד בנושא אקטואריה באתר פורום רופאים

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן