עבודה במשרד חקירות

עבודה במשרד חקירות

מהם משרדי חקירות?

כאשר אנו מתייחסים למשרד חקירות, בכוונתנו למשרדים המעסיקים חוקרים פרטיים שמנהלים חקירות מסוגים שונים עבור לקוחות המשרד. לדוגמא, חברה שעומדת לקראת חתימה על הסכם כלכלי גדול בעל חשיבות רבה עם חברה אחרת, וחושדת שייתכן כי החברה השנייה מנהלת משא ומתן במקביל עם חברות אחרות מאחורי גבה, יכולה לפנות למשרד כזה על מנת שיחקרו את העניין. דוגמה נוספת היא בתחום הזוגי, כאשר בן זוג מעוניין לגלות האם בן או בת הזוג שלו בוגדים בו בסתר.

מאפייני העבודה במשרד חקירות

  • חובת השמירה על הדיסקרטיות – אבן היסוד הבסיסית ביותר בעבודה במשרד חקירות היא הצורך והחובה לשמור על דיסקרטיות. לקוחות המשרד באופן טבעי אינם רוצים להיחשף וכנותני שירות בתחום החקירות, עובדי המשרד כולו מחויבים לשמור על הפרטיות שלהם. לא רק שגילוי פרטי חקירה יכול לפגוע בלקוחות עצם, הרי שזה יכול גם פגוע במהלך החקירה עצמו ולמוטט את החקירה כולה.

 

  • חשיבה מחוץ לקופסא – מאפיין נוסף של עבודה במשרד חקירות הוא הצורך תמיד לחשוב מחוץ לקופסא. במילים אחרות, אם יש לכם נטייה לחשוב בשבלונות ורק לפי סדר מסוים וסכמה ספציפית, כנראה שעבודה כזו לא מתאימה לכם. חשיבה מחוץ לקופסא כוללת בין השאר הבנה מעמיקה בבני אדם וחשיבה על דרכי פעולה אפשריות שלהם לפי ניתוחי אופי.

 

  • שמירה על סדר ותיעוד – חלק חשוב במיוחד של עבודתו של כל חוקר במשרד חקירות הוא התיעוד של מהלך החקירה בכל שלב ושלב וכמובן גם של ממצאי החקירה החשובים. פעמים רבות, ממצאים אלו יכולים לשמש את הלקוח בבית המשפט כראיה מכריעה שיציג לטובתו במהלך המשפט המתנהל.

האם זו העבודה שמתאימה לי?

עבודה במשרד חקירות לא מתאימה לכל אחד. זו עבודה שמתאימה לאנשים שיודעים לשמור על הפה שלהם ולעבוד בצורה שהיא מצד אחד מסודרת ומתועדת ומצד שני כוללת גם חידוש כיווני חקירה בכל עת עם יכולות אלתור משוכללות. בנוסף, מדובר בעבודה שלעיתים נדרשות בה שעות עבודה לא שגרתיות. אם אתם מוכנים לקראת כל אלו ויש לכם תשוקה לחקור ולהבין בני אדם ייתכן שזו עבודת החלומות שלכם.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן