מפעיל אולטרסאונד

עולם הרפואה הינו תחום אשר מתפתח ללא הרף. את הקדמה הטכנולוגית ניתן למצוא בתחום זה באופן דומיננטי וחשוב עד מאוד. במהלך הזמן מתפתחות תרופות חדשות שבכוחן לרפא חולים אשר בעבר היו חשוכי מרפא, חיסונים אשר מטרתם לחסן את האוכלוסייה מפני מחלות קשות אשר בעבר גרמו למוות וכמובן, מכשירים שונים אשר מטרתם לסייע לאבחונים רפואיים. אחד המכשירים הנחשב כמכשיר יעיל עבור בדיקות ואבחון הינו מכשיר האולטרסאונד. לא כל אדם יכול להפעיל את המכשיר ולהשתמש בו. בכדי להיות מפעיל של המערכת צריך ללמוד רפואה בתחום הקשור בין היתר לשימוש במכשיר זה או ללמוד להיות מפעיל הנקרא גם טכנאי אולטרסאונד.

מהי בדיקת אולטרסאונד

בדיקת אולטרסאונד הינה בדיקה המתבצעת על ידי מכשיר האולטרסאונד, אשר פירושו בעברית הוא: מכשיר על קול. מטרת הבדיקה היא לבחון איברים פנימיים הרלוונטיים לבדיקה בגופו של החולה על ידי שימוש בגלי קול משמעותיים אשר אינם ניתנים לשמיעה. בעזרת מתמר מיוחד וג'ל אותו מורחים באזור המיועד עבור בדיקה, ניתן לצפות במסך המערכת באיברים פנימיים בגוף, בעובר ברחם אמו ועוד. על ידי בדיקה ניתן לאבחן מחלות שונות, לשלוח לבירורים מעמיקים יותר או לתת טיפול רפואי הולם בהתאם לאבחון וכן, בכל תקופת ההיריון של כל אישה הבדיקות הן משמעותיות מאוד ומטרתן היא לוודא כי העובר מתפתח כראוי וכי הכל תקין בתוך רחם האם. כיום ידוע שבדיקת אולטרסאונד יכולה להציל חיים הן של בני אדם והן של עוברים שעדיין לא נולדו.

מיהו מפעיל אולטרסאונד?

ישנם לא מעט רופאים מתחומי הגינקולוגיה, הקרדיולוגיה, הנירולוגיה ועוד אשר מומחים בין היתר בשימוש במכשיר לצורך בדיקה ואבחון של איברים שונים הקשורים לתחום הרפואי בו הם עוסקים, אך מלבד הרופאים אשר יודעים להפעיל את מכשיר האולטרסאונד, ישנם לא מעט טכנאים העוסקים בתחום אשר למדו את תחום ההדמיה הן בעזרת מכשיר רנטגן והן בעזרת המכשיר ועוסקים בהפעלת המכשיר ובבדיקה בו. הטכנאי לרוב ישאיר את פרשנות הבדיקה לרופא מומחה יותר אך את ההדמיה עצמה הוא יבצע בצורה הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן