לוחם סייבר

לוחם סייבר – לנצח אויבים בלי טיפה של דם

אם אתם רוצים לנצח את האויבים של מדינת ישראל שרוצים לפגוע בליבה הכי רכה שלנו באמצעות מתקפה מתוכננת מאוד על רשת האינטרנט של המדינה, כנראה שקורס לוחמי סייבר הוא התחנה הבאה שלכם.

 

מה ההבדל בין לוחמת סייבר לאבטחת מידע?

כל מי שרוצה להיות לוחם סייבר עוסק, מן הסתם, גם באבטחת מידע, אבל באבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר שלא נלמדת בקורס מקצועי סטנדרטי. לוחם הסייבר הוא אדם שמכיר מלפני ולפנים את תשתיות המחשוב ואת מערכות המחשוב בארגון המותקף, ושיודע להשתמש בכל הכלים שלמד בשילוב שכלו החריף והישר, על מנת להטמיע פתרונות הגנה ייחודיים שלא יאפשרו זליגה של מידע.

 

אז מה לומדים בקורס?

בקורס לוחם סייבר מקבלים הכשרה טכנולוגית מקיפה, הכוללת התייחסות למערכות מחשוב ארגוניות, לכל אופני התקיפה האפשריים המוכרים כיום וכמובן – לכלים שיש בידינו על מנת למנוע פעולות תוקפניות מכל הסוגים המוכרים. הקורס מכשיר את לוחמי הסייבר העתידיים גם לדעת להשתמש בשכלם הישר על מנת להביא פתרונות יצירתיים בעת הצורך, גם אם התקיפה לא מתבצעת בדיוק באותו אופן ש"מתואר בספר".

 

ומה זה אומר בפועל?

  • היכרות עם מגוון רחב של טכנולוגיות המשמשות בתשתיות המחשוב ובמערכות המידע.
  • היכרות עם החולשות במרכיבים השונים של המערכות, שיכולות להוות נקודת תורפה במהלך מתקפת סייבר.
  • למידת פתרונות האבטחה הקיימים עבור כל מרכיב כמו גם עם פתרונות נלווים נוספים שיכולים לסייע להתמודדות ראויה עם מתקפה.
  • היכרות עם תוכנות אבטחת המידע המתקדמות ביותר שקיימות היום בשוק, כולל קבלת מידע מדויק אודות החוזקות והחולשות של כל תוכנה.

 

למי מתאים הקורס?

לכל מי שיש לו מוטיבציה רבה לעבד בארגונים שאבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר היא חיונית להמשך עבודתם. זו יכולה להיות עבודה במשרדים ממשלתיים, בחברות גדולות ובארגונים שיש להם נגיעה לנושאים ביטחוניים, פליליים ואחרים. רבים מהנרשמים לקורס לוחם סייבר הם אנשי אבטחה פיזית, אשר רוצים שתהיה להם אפשרות לשלב את העיסוק בלוחמת הסייבר בעבודתם הנוכחית או לבצע הסבה מקצועית לתחום אחר אבל קרוב מספיק.

לוחם סייבר

מי יכול להתקבל?

מי שעובר מבדקים ראשוניים וראיון אישי, שיש לו רקע כלשהו בתחום המחשוב ו/או רקע באבטחה פיזית מקצועית.

 

מה משך הקורס?

משך קורס לוחם סייבר הוא בדרך כלל כשנה, כאשר הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע.

אז אם גם אתם רוצים להיות בחזית הטכנולוגית ולסייע באבטחת מידע ברמה הכי גבוהה – קורס לוחם סייבר הוא התשובה. בהצלחה!

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן