טכנאי תשתיות תקשורת

אנו חיים בעידן טכנולוגי מתקדם שבו המציאות שלנו נשלטת ומנוהלת על ידי מחשבים. מחשבים רבים ברחבי העולם מחוברים ביניהם ברשתות כאלה ואחרות, ויוצרים מערכים שלמים של טכנולוגיה שמאפשרת לנו לבצע פעולות רבות כמו משיכת כסף מהבנק, הזמנת סחורות דרך רשת האינטרנט, הזמנת תורים ואפילו בדיקת ציונים בבית הספר ובאקדמיה.
עבודה בתור טכנאי תשתיות תקשורת מצריכה ידע רב לצורך ההתקנה והתחזוקה השוטפת שלהם. כדי להתקדם בתחום רחב זה, נוהרים אלפי סטודנטים מדי שנה אל המוסדות האקדמיים ורוכשים השכלה באחד מהתחומים המבוקשים ביותר בעולם.

אילו תחומי לימודים קיימים בתחום של תקשורת מחשבים?

ישנם מסלולי לימודים רבים המוצעים על ידי מכללות, מוסדות אקדמאיים ובתי ספר פרטיים המקנים ידע בתקשורת מחשבים. תחום הלימוד הרחב והמקיף ביותר הוא לימודי הנדסת תקשורת מחשבים, או הנדסת תקשורת, המקנים תואר B.Sc. בתחום של תקשורת מחשבים על נגזרותיו השונות. במהלך לימודים אלו יקבל הסטודנט את עקרונות ההנדסה הכוללים לימודי פיזיקה ומתמטיקה ברמה גבוהה, לצד שרטוט ותכנון הנדסיים, בעוד שהחלק המתקדם של לימודיו המקצועיים יעסוק ברשתות התקשורת השונות המאפשרות החלפת והתמרת מידע בין מחשבים שונים ובדרכים הנכונות ביותר לתכנן מעגלי תקשורת אלו.

קורסי התמחות ייעודיים בדרגת לימודים שאינה לתואר מקנים למסיימי הלימודים תעודת התמחות בתחומים שונים כמו ניהול רשתות מחשבים מסוגים שונים (CCNA, MCSA, Windows server לדוגמא).
תקשורת מחשבים
מהן אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני מסיימי לימודים בתחום?

אחד הדברים הקלים ביותר לאחר סיום לימודים בתחום של תקשורת מחשבים הוא מציאת עבודה, המטלה הקשה בעניין היא למצוא עבודה שמאפשרת להשתכר בצורה הגונה גם ללא ניסיון קודם. עובדה ידועה היא שאנשי תקשורת מחשבים שהרגע החלו את התפתחותם המקצועית ואת תהליך צבירת הניסיון שלהם לא ישתכרו באופן מרשים ויוצא דופן לעומת בעלי מקצועות אחרים בתחום, אך לאחר שנים מספר, עם התברגות בחברה הנכונה או צבירת הניסיון המתאים, בוודאי יוכלו למצוא את העבודה הנכונה שתאפשר להם קבלת שכר הולם ותנאים מקיפים ומשתלמים. כמעט בכל חברה גדולה שבה מותקנות רשתות מחשבים מועסקים אנשי תקשורת המחברים ומקשרים בין יחידות המחשוב השונות של הארגון. בתי ספר, חברות, מוסדות וגופים ממשלתיים, כולם זקוקים לאנשי מחשבים המסוגלים ליצור ולנהל רשתות תקשורת חזקות ואיכותיות. מגוון אפשרויות התעסוקה בתחום הוא רחב ביותר, כאשר הביקוש לאנשי מקצוע בתחום רק גובר והולך.

עלויות לימודי תקשורת מחשבים

מחירם של לימודי הנדסת תקשורת תלויים במוסד האקדמי שאליו תירשמו, ברוב המקרים מדובר יהיה בשכר לימוד אוניברסיטאי אחיד שנקבע על ידי משרד החינוך ומתעדכן בכל שנת לימודים, למעט מקרים של מכללות שאינן מתוקצבות על ידי משרד החינוך. במקרים אחרים שבהם תירשמו לקורסים פרטיים במוסדות לימוד ייחודיים, מחירם של הקורסים ישתנה מעת לעת וייקבע לפי עניינם ורצונם של המוסדות שאליהם תירשמו.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן