עבודה בבית דפוס

בית דפוס

למה כדאי לכם לעבוד בבית דפוס?

אוהבים לעבוד עם מכונות? רוצים לקחת חלק בתחום שלא מפסיק להתפתח? מעוניינים להיות מעורבים בפרויקטים של גרפיקה, שיווק ופרסום? כנראה שעבודה בבית דפוס תתאים לכם במיוחד

יש הרבה סיבות בגללן כדאי לעבוד בבית דפוס. קודם כל, חשוב לציין שמדובר על משרה ותיקה יחסית המבוססת על טכנולוגיה של מאות שנים. המטרה העיקרית של העבודה היא עדיין ליצור מספר העתקים זהים של חומר ויזואלי מאותו מקור, אך האופי בו משיגים אותה השתנה לחלוטין. כיום יש שורה ארוכה של טכניקות בהן אפשר להשתמש לצרכי דפוס. בקטגוריה של הדפסה ישירה תוכלו למשל לקחת חלק בעבודות כמו:

  • דפוס משי
  • דפוס שקע
  • דפוס צילינדר

לחילופין, כדאי לכם לעבוד בבית דפוס אם אתם בעניין של הדפסה עקיפה מהסוג של:

  • דפוס אופסט
  • הדפסה דיגיטלית

דגש העבודה העיקרי של בית דפוס הוא על עבודה מול מכונות. אתם יכולים לקחת חלק בתכנון מכונות חדשות, ביישום טכניקות ישנות או בשילוב בין תהליכי דפוס שונים. כל מי שעובד בתחום הדפוס מכיר היטב את המושגים צילום, הפרדת צבעים, מונטאז' והקרנת לוחות. עם התפתחות המחשב מקבלים העובדים הזדמנות יוצאת מגדר הרגיל לקחת חלק בתחום שלא מפסיק להתפתח וגם להיות מעורבים בפרויקטים של גרפיקה, שיווק ופרסום.

עבודה בבית דפוס

היתרונות של העבודה

מלבד ההיבט המקצועי והטכני של העבודה, יש עוד כמה סיבות שיכולות להבהיר מדוע כדאי לכם לעבוד בבית דפוס:

א. משכורת – השכר ההתחלתי של עובד נע סביב כמה אלפי שקלים ואפשרויות הקידום כמעט בלתי מוגבלות. תוכלו לעבוד במקום פרטי או להשתלב בתפקיד בכיר בהוצאות לאור. השכר אטרקטיבי עבור חיילים משוחררים, סטודנטים ובשלבים מתקדמים גם בעלי משפחות עם ילדים.

ב. שעות עבודה – מכון דפוס הוא עסק שפועל בשעות עבודה סטנדרטיות ושגרתיות. מלבד מקרי חירום או זמינות ללקוחות שנתקעים עם פרויקטים דחופים, שעות העבודה לא כוללות סופי שבוע ושבתות. שעות העבודה אטרקטיביות לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים והן עשויות להטות את הכף לטובת המשרה הזו.

ג. איזורי מתן שירות – בתי דפוס מפוזרים בכל רחבי הארץ ותוכלו למצוא בהם עבודה בהתראה מיידית. איזורי מתן השירות כוללים לדוגמא את תל אביב והמרכז, חיפה והקריות וכמובן ירושלים. איזורים אחרים בהם יש כמות גדולה של בתי עסק המתמחים בעבודות הדפסה הם איזור השפלה והשרון. עבודה קרוב לבית תחסוך לכם את הצורך בעמידה בפקקים ותשפר את איכות החיים שלכם באופן כמעט מיידי.

ד. הכשרה – ניתן להשתלב בענף הדפוס בתוך מספר ימים בלבד. ההכשרה כוללת חפיפה צמודה, היכרות עם המכשירים והדרכה על כללי הבטיחות בסביבת העבודה או המכונות השונות.

מה מאפיין את העבודה בבית דפוס?

יש אנשים שבוחרים מקום עבודה לפי מאפיינים ספציפיים של המשרה. בהקשר הזה רצוי להזכיר שבבית דפוס מציעים מגוון רחב של עבודות עבור הלקוח. אפשר להתמחות לדוגמא בהדפסה בכמויות גדולות או בכמויות קטנות, להעניק שירותי הדפסה בפורמט רחב לאדריכלים ומהנדסים וגם לעמוד לרשות לקוחות הזקוקים לשירותי הדפסת מידע משתנה. העובד עוסק בסריקה וצילום של מסמכים והוא מלווה את הלקוח גם בשלבי העימוד, הגרפיקה וההגהה.

רוב ההדפסות מוזמנות היום באמצעות האינטרנט אך גם בתהליך כזה יש לעובד תפקיד חשוב. מאפייני העבודה שלו כוללים קבלת הזמנה, הכנת קבצים ומשלוח של החומר להדפסה כקובץ באמצעות האתר או על בסיס קבצים דיגיטליים. אם אתם בעלי ידע טכני ורוצים להביא לידי ביטוי יכולות נוספות, העבודה בתחום בהחלט יכולה להתאים לכם.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן