קרקס

אמן בקרקס

תפקיד בקרקס מקנה הזדמנות יוצאת דופן להצטרף אל אנסמבל רחב ועשיר של אמנים מתחומים שונים. זהו תפקיד הכרוך בעבודה מול קהל והופעות במדינות שונות בעולם. האמן יכול להביא אל הבמה ביטוי עצמי אותו רכש מתוך ניסיון, או לחילופין להישען על רמה טכנית גבוהה. על מנת להתקבל אל המשרה יש צורך בעמידה בתנאי הסף הבאים:

1. טווח גילאים המתאים לאופי המשרה

2. רמה טכנית גבוהה במיומנות הקרקס שהיא ההתמחות

3. ניסיון מוצלח ומוכח בהופעה מול קהל

4. יכולת עבודה בצוות

5. נכונות ללמוד, להתפתח ולתרום

המשרה דורשת התחייבות לטווח ארוך, רצון להשקיע, ואהבה אמיתית למקצוע. מי שמגיע עם תעודת סיום מקורס קרקס אירופאי מקצועי זוכה לקדימות, אך זהו לא תנאי חובה. הדבר החשוב הוא להביא אל אוהל הקרקס ערך מוסף, ולהרשים את הנוכחים עם כריזמה.

משכורת ויתרונות התפקיד

התגמול הכלכלי עבור הופעה בקרקס משתנה על פי התפקיד, המעמד והניסיון. בכל מקרה, יש צורך בכמות הופעות גדולה על מנת להגיע למשכורת גבוהה. מנגד, יש אירועים מיוחדים בהם אמן יכול לדרוש, ולקבל שכר ניכר. הוא גם יכול להשתלב באירועים פרטיים, ולבצע השלמת הכנסה. מנגד, אפשרויות הקידום מצומצמות, וכדאי לקחת זאת בחשבון.

היתרונות של המשרה הם בעיקר עניין, ולעיתים אפילו הגשמת חלום. המשרה מתאימה למי שאוהב להופיע מול קהל, לא חושש מאתגרים ואינו נרתע מסיכון. יש צורך בצניעות על מנת ללמוד מאמנים אחרים בקרקס, אך המשרה עצמה דורשת ביטחון עצמי והמון כריזמה. את קורות החיים ותיעוד של מופעים או עבודות קודמות ניתן לשלוח אל קרקסים בכל רחבי העולם. בניגוד למשרות אחרות, התפקיד הזה לא דורש ידע בשפה זרה. אפשר להוביל קרקס במדינה אחרת, מבלי להכיר אפילו מילה אחת מהשפה המקומית. זהו יתרון משמעותי עבור מי שרוצה משרה שתאפשר לו לטייל בעולם, לראות נופים חדשים ולטעום תרבויות זרות.

לא רק סיכון פיזי

החיסרון העיקרי של המשרה הוא הסיכון. כל אמן בקרקס לוקח על עצמו סיכון מסוים, אפילו אם הטכניקה שלו לא נחשבת לקיצונית ביותר. הוא מעורב בהמון תרגילים יוצאי דופן, נדרש לספק הופעות מרשימות מספר פעמים ביום, ומופעל עליו המון לחץ פיזי ונפשי. בתקופות עמוסות האמן עובד קשה, ואין לו הרבה זמן למנוחה. בנוסף, זו לא משרה שמתאימה לבעלי משפחות או מי שמחפש אחר קביעות. אין הרבה גיוון, והאמן בדרך כלל נשאר בתחום התמחות אחד או שניים בלבד.

לסיכום, אמן בקרקס הוא תפקיד מאתגר ומרתק, שיכול להגשים חלומות לצעירים רבים. מי שמרגיש מתאים עשוי להשתלב במופעים חוצי גבולות, אך מי שמפקפק ביכולותיו, או מעדיף להישאר מאחורי הקלעים צריך לחפש משרה אחרת.

דילוג לתוכן