עבודה כאינסטלטור

מאתר נזילות הוא לא בהכרח אינסטלטור ויש הבדל בין אופי העבודות. עם זאת, יש גם תחומים שמשותפים לשני בעלי המקצוע ובכל מקרה תהליך ההסמכה מחייב היכרות עם סוגים שונים של נזילות. הנה כל הפרטים

קבלן אינסטלציה, שמכונה בקצרה אינסטלטור, הוא בעל מקצוע שמתמחה בצנרת. היות והצנרת היא חלק בלתי נפרד משגרת החיים של כולנו, יש המון תתי-תחומים שבהם אינסטלטור מעורב. בין היתר, מזמינים אינסטלטור כדי להתקין ולחבר צנרת חדשה, על מנת לפתור בעיות בצנרת הקיימת או כדי לבצע איתור נזילות מים וסדקים בקווי ביוב שנמצאים עמוק מתחת לפני הקרקע.

עבודה כאינסטלטור מתבצעת על ידי בעלי מקצוע בטווח רחב של גילאים. ברוב המקרים, בעלי המקצוע המבוגרים יותר יגיעו אל התחום ואל הלקוח עם ניסיון מוכח. לעומת זאת, בעלי מקצוע צעירים עדיין לא יספיקו לצבור ניסיון – אבל הם כן יכירו את הפתרונות החדשים. חוץ מזה, כדאי לדעת שיש הבדל בין אינסטלטור לבין מאתר נזילות .

מה ההבדל בין עבודה כאינסטלטור למאתר נזילות?

מאתר נזילות עובד היום עם מכשור טכנולוגי מתקדם כמו מצלמה טרמית, רובוט זעיר, איתור נזילות על ידי גז, סיב אופטי וכן הלאה. בשביל לאתר את הנזילה, לא צריך היום להרים מרצפות או לשבור קירות. מצד שני, זה שמאתר נזילות יודע להתחקות אחר המקור של הרטיבות לא אומר שהוא יידע מה לעשות כדי לתקן אותה.

אינסטלטור לעומת זאת מתמחה בתיקון של הנזילה. אינסטלטור יכול לבחור אם לעבוד לבד, לשתף פעולה עם מאתר נזילות או להצטרף כשכיר לחברת אינסטלציה. כך או אחרת, יש הבדל בין אופי העבודה של מאתר נזילות לבין העבודה שאותה מבצע אינסטלטור. מנגד, קיימים גם תחומים שמשותפים לשניהם: החל מבדק בית לחשיפת ליקויי בנייה, דרך איטום ועד המלצות על פתרונות לנזילות ותחזוקת צנרות.

איפה לומדים להיות אינסטלטור?

השאלה המעניינת היא באיזה שלב של ההכשרה מאתר נזילות הופך להיות אינסטלטור. למעשה, בשביל להציע שירותי אינסטלציה אפילו לא חייבים להתחיל בתחום של איתור נזילות. במקום זה, יש כמה מסלולים הרבה יותר אפקטיביים וקצרים:

א. מסלול הכשרה פורמלי – בתי ספר מקצועיים בכל רחבי הארץ מציעים כיום את האפשרות של לימודי אינסטלציה. אלו בדרך כלל לימודים שמאושרים על ידי משרד העבודה וכמעט מיד אחריהם אפשר גם להצטרף אל שוק העבודה. בפועל, מדובר על מסלול הכשרה פורמלי שעולה בקנה אחד עם הצרכים של קהל יעד מגוון.

ב. לימודי תשתיות – יש כאלה שבוחרים להעשיר את הידע האישי שלהם בתחום לימודים כללי, אך אחרי תקופה מסוימת הם מגלים שיש להם עניין ספציפי רק בתחום של אינסטלציה. במקרים כאלה, לימודי תשתיות יכולים פחות או יותר להעניק את כל הידע ואת הכלים הפרקטיים על מנת להפוך את התחביב למקצוע.

ג. חפיפה עם אינסטלטור קיים – האמת היא שאין חובה להחזיק בתעודת אינסטלטור על מנת להציע שירותים שונים של איתור נזילות או פתרון תקלות. כפועל יוצא מכך, השוק עצמו מעט פרוץ ורבים נכנסים אליו בלי ניסיון מוכח. עם זאת, יש גם כאלה שמשקיעים את זמנם הפנוי בחפיפה עם אינסטלטורים שיש להם כבר את הניסיון ואת הידע.

האם התחום רווחי?

התחום של אינסטלציה רווחי, אבל כל עוד עובדים בצורה נכונה. מהבחינה הזו אין הבדל בין אינסטלטור לבין בעלי מקצוע אחרים, כי הרבה תלוי במשמעת העצמית. עם הזמן, אפשר גם לצבור ותק ולהשתמש בו על מנת להגדיל שכר.

Comments are Disabled

דילוג לתוכן