ברמנים

ברמנים

המשרה האולטימטיבית עבור סטודנטים וצעירים. מאפשרת חיי לילה סוערים, ומציעה תגמול גבוה שיכול להגיע למאות שקלים בערב.

המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד, מבוקשת בכל סוגי המועדונים והבארים, וקיימת בכל חלקי הארץ. יתרונות אלו של המשרה הפכו אותה לפופולארית מאוד, ויש לא מעט מוזגי משקאות ותיקים העוסקים בתחום עשרות שנים ברצף.

קורס והכשרה

ברוב המקומות אפשר להתקבל לעבודה רק לאחר תעודת קורס ברמנים. זהו קורס המבוצע על ידי חברות מקצועיות, ובוא נלמדים מספר נושאים מפתח:

א. סוגי אלכוהול

ב. שילובי קוקטיילים

ג. סגנונות הגשה

ד. פליירינג (הכנת משקאות תוך הטלה ותפיסה של בקבוקים באוויר)

ה. שיחות עם ברמנים ותיקים והתנסות מעשית

היתרון של הקורס עבור צעירים הוא אפשרות לתשלום מתוך חשבון הפיקדון של צה"ל. בתום הקורס ניתן לקבל תעודת הסמכה בינלאומית במקצוע המוזגות. תעודה זו מוכרת על ידי ארגון עולמי, ומאפשרת השתלבות בעבודה כמעט בכל מקום על פני הגלובוס. יחד עם זאת, הקורס הוא רק הצעד הראשון בהשגת משרה.

תנאי קבלה והגשת מועמדות

ברמנים ללא ניסיון יכולים להתחיל בבתי קפה, מסעדות, גני אירועים או ברים קטנים. בפעמים הראשונות עדיף להגיש מועמדות לעבודה במקומות שאינם דורשים ניסיון. עם הזמן ניתן להתפתח, ולעבור אל מועדונים גדולים או מרכזי בילוי סואנים. בין תנאי הקבלה יש צורך לעיתים בראיון אישי, שתפקידו לבחון את המועמד על ידי שיחה.

המשרה כוללת יכולות מגוונות כגון התמודדות עם לחץ, יחס אדיב ללקוחות, שעות עבודה לא שגרתיות וכדומה. הדרישות הללו עשויות להפוך לנטל עבור חלק מהעובדים, ולכן מדובר על משרה עם חסרונות מסוימים. במילים אחרות, מי שלא מרגיש חיבור אל חיי הלילה או מעדיף לישון בשעות קבועות לא יסתדר עם המשרה. מצד שני, קל לעבור מהתפקיד הזה אל תפקידי ניהול, שיווק, יחסי ציבור ופרסום אירועים. רוב בעלי המועדונים מתחילים בתור מלצרים או ברמנים ולומדים את רזי המקצוע מהיסודות.

צבירת ניסיון בדרך לתגמול גבוה

העבודה מבטיחה סביבה דינאמית וקלילה. מבחינת תשלום, ברוב המקומות השכר מבוסס על טיפים, וישנה השלמה מצד המעסיק במידת הצורך. מוזגים מקצועיים יכולים לשלב בין עבודה במספר מקומות, לעומת אחרים המשתמשים בחיי הלילה לצרכי השלמת הכנסה בלבד. בכל מקרה, צבירת הניסיון היא דבר חשוב, ולכן כדאי להתאזר בסבלנות.

כל משרה בתחום חיי הלילה מציעה המון אתגר, עניין וחשיפה לחוויות חדשות. המשרות הללו מתאפיינות במוטיבציה גבוהה, ובנוכחות של עובדים צעירים. הן לא מתאימות לכל אחד, אך מי שמרגיש חיבור יכול להפיק מהם תגמול גבוה במינימום זמן ומאמץ.

דילוג לתוכן